Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo V40 műszakilag jó,...

Volvo V40 műszakilag jó, megbízható autónak számít?

Figyelt kérdés
Új vagy legfeljebb pár ezer km-t futott tesztautókat figyelembe véve...
2017. aug. 8. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ennyire nem ertesz az autokhoz? Uj auto mind jo, ne felj megvenni.
2017. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyira nem értek az autókhoz, hogy azért sejtem, hogy egy Dacia és egy Volvo között lehet műszaki tartalomban némi különbség.

De pl azt nem tudom, hogy mondjuk egy középkategóriás autóhoz, Opelhez, Fordhoz képest milyen.

Vagy pl a prémium márkákhoz hogyan viszonyul? Alulról közelíti-e, vagy még messze van tőlük?

Tudom, az én hibám és egyedül vagyok ezzel a világon, de sose volt még Volvom... Nem egy tömegautó, hogy minden második szomszédnak ez legyen akitől tudnék informálódni.

2017. aug. 8. 15:55
 3/6 anonim válasza:
Nos.. a Volvo egy olyan autómárka ami eredetileg nem Audi, BMW, nem Mercedes szintű atókat gyártana de már üti a szintüket. Nekünk egy régebbi 2001 S60 as van nem tom hogy az újak mennyire megbízhatóak de még mindig sok V40 van a városba ahol én lakok (nem Pest megyei) illletve egyéb új modell 2012-2014 es évjáratú a többség és én egyiken se láttam még egy karcolást se. A Volvo egy ultra picit van csak lemaradva a triótol ez egyedül csak annyi hogy az index lámpa nem futófényes XD illetve hogy egyenlőre nincs egy teljesen elektromos autójuk... de a volvo motorjai alpból is kevesebbet fogyaszt és kissebb a káros anyag kibocsátása... nem mindegy az se hogy milyen v40 et veszel mer a D2(dízel 4 hengeres 115 lóerős) illetve t2 (benzines 120 loerős 4hengeres) az szerintem gyenge hozzá minimum a D3 T3 as motorrral ellátottakat vegyél vagy annál nagyobb számozásuakat. A D3 és a T3 szintén négyhengeres viszont ez a dízel-benzin páros erősebb kb ezekkel a nagyjából 155 lóerős motorokkal még tudsz 210 zel repeszteni. Nagyon szép az új V40 és megbízható ha foglalkozol vele nem kell nagyon sokat de mint minden autó foglalkozásra ő is tart igényt utastere kényelmes és hosszútávokra jó ne D2 t2 motorost vegyél mert mint mondtam gyengék. Dízel autót akkor vegyél ha sokszor mész főúton vagy autópályán mert a dízel nem szereti ha 1 vagy fél évig csak városba vagy vele állandóan. Benzinest pedig akkor ha inkább városba mész vele többször! Nem a kilóméterektől függ hanem attól hogy karbantartották e és hogy normálisan vezették és nem hajtották szét... ha dízelt veszel és sokat vagy városba akkor elkormosodik a gyógyír erre az hogy meghajtod egy kicsit hogy jöjjön a korom a rendszerből és akkor egészségesebb a motor
2017. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem első autóm lenne. Jelenleg is dízelem van, napi 200km-t ingázok autópályán. Szóval az elkormolódással nem hiszem, hogy gond lenne. :)

Nagyon tetszik ez a V40. Nagyobb autót nem is szeretnék. De a beltérben az a pici besüllyesztett központi kijelző, ami nekem kicsit a 2000-es évek első felét idézi. Olyan furán régies ehhez az autóhoz.

Bár nem sürgős az autócsere, úgy hallottam, hogy egy-két éven belül jön ebből is az újabb modell. Ha abban már modernizálták a belteret, akkor egyértelműen ilyet szeretnék.

Az utakon viszonylag kevés V40 fut, nem egy tömegautó. Ennek megfelelően a neten se túl sok felhasználói tapasztalatot találtam róla.

2017. aug. 14. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Megbízhatóak, mint ahogyan az összes. Nem értem hogy a kijelző neked miért kicsi hisz jóval nagyobb mint a régi autókban. Menj el a Volvo-hoz valahol próbáld ki, hogy neked mennyire felel meg és igen, minimum egy D3/T3 azért kell bele aztán ha elmész Hollandiába a Rica megchippeli neked minimum 200 lóra mindkettőt :D
2017. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ki fogom próbálni mindenképp. A mostani 12 éves autómban nagyobb a kijelző (igaz az sem az alapfelszereltség része volt), a amiakban meg simán vannak 8"-os vagy még nagyobb érintőképernyők szépen síkba rakva valami zongoralakk felülettel.

De lehet ez csak megszokás kérdése, és ennél nagyobb gondom vele soha ne legyen! :)

2017. aug. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!