Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a sárga (Check Engine) lámpával az autó műszerfalán?

Figyelt kérdés
Ma kigyulladt ez a sárga lámpa a műszerfalon amikor egy dombon felfele indultam el, aztán amikor vízszintesen voltam éreztem, hogy nem úgy megy az autó ahogy szokott, picit mintha rángatott volna és azt éreztem, hogy kevesebb benne az erő, de egy 100-200 méter után ez már nem érződött, olyan volt kb mint ahogy eddig ment. Azóta nem merek vele elindulni mert azt olvastam a neten, hogy többszáz ezer forintos kárt is lehet okozni, ha így megy vele az ember. Mit kéne most ezzel csinálni? A szerelőig még el lehet vele menni nem?
2017. dec. 9. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az ignisben, mikor kigyullad, én leveszem a sarut az akksiról, majd visszateszem. Majd mikor 2 év múlva megint felgyullad a lámpa, ismétlem. Már 13 éves és még nem jött elő a többszázezres kár.
2017. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hibajelzést jelenthet.

Ki kell olvastatni.

2017. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne áruld el senkinek, főleg akkor, ha megkérdezik milyen autóról van szó :-)

Az olajszintet se nézd meg, majd a látnokok tudatják miért világított a lámpa :-)

2017. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez benzin levegő keverék befecskendezési hibára utal. Semmi baja nem lesz ha nem jön elő mégegyszer folyamatos sárga hibajelzésel.
2017. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mióta hazaértem nem indítottam el megint, de eddig folyamatosan világított, szerintem nem marad abba amíg nem olvastatom le, h mi a baja és nem csinálnak azzal valamit.
2017. dec. 9. 19:05
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok embernek van tapasztalata, de nem fogjuk tudni megmondani milyen P0356 kód jött elő. De van amelyik autó otthon is olvasható.
2017. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen esetem kétszer.Az egyik pont akkor volt amikor leálltam egy benzinkútnál tankolni.Pont a leállítás előtt villant fel a lámpa,de mivel tankolás után nem jelent meg a műszerfalomon a jelzés ezért nem is foglalkoztam vele többet,bár mintha remegett volna a kocsim amikor történt ez az eset


A második esetnél egy kicsit aggasztóbb volt a jelenség.Autópályán mentem folyamatos 130-140-es sebességgel.Éreztem hogy a kocsimnak csökkent a teljesítménye,de mivel nem villant fel újra a sárga lámpa ezért nem vittem el a szerelőhöz.Természetesen utána néztem a dolgoknak és azt írták az okosok ha nem világít folyamatosan akkor nem kell vele foglalkozni,mert akár téves riasztás is lehet


Ha folyamatosan világít akkor se kell pánikba esni DE ebben az esetben el KELL vinni szerelőhöz mert akkor valóban súlyos károkat okozhatol vele a kocsi motorjának

2017. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem az emelkedőn való elindulástól gyulladt ki. Annak más oka van.
2017. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A sárga check engine egy hibavisszajelző, ami valamilyen hiba esetén gyullad ki és a hibát az autód eltárolja. Kb 8000 szabvány hibakód , ezek akármelyikét is jelentheti, a távgyógyításhoz meg nem értünk. Azt az ezotéria kategóriában nyomják. :D
2017. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké de ti a helyemben mernétek vele menni párszáz métert még? Holnap vasárnap, legkorábban hétfőn tudom szerelőhöz vinni (remélem), és addigis jó lenne ha tudnám használni picit. De ha nagyon kockázatos akkor persze nem megyek vele már csak a szerelőig.
2017. dec. 9. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!