Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsókerekes E90 hóban kattogá...

Hátsókerekes E90 hóban kattogás a vezetőoldal felől és nem lehet nyomni a féket. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Ezek lehet teljesen normális jelenségek, de ez az első E90-em elvileg működő ABS-szel. (Legalábbis nem világít az ABS hibajelző.)


A mai nap folyamán arra lettem figyelmes, hogy hóban haladva a vezetőoldalról leginkább erősebb kattogás hallgató 20-30km/h sebességnél, mikor a csúszásjelző ikon megjelenik.

Gondoltam a difire hogy átvezeti a hangot, de nagyobb kanyarokban sem tapasztalható ez a jelenség. (Lehet összefügg a másik problémával!)


Ugyan így hóban haladva nem tudok nagyobbakat fékezni, nem is lehet benyomni eléggé a fékpedált. (Ha csak enyhén nyomom be, az oké, de attól nem is fogok megállni vele.)

Nem lehet benyomni leírása: akármilyen erősen nyomom, nem megy beljebb, valamint visszaütöget folyamatosan. Ez azért gond, mert 30km/h-val haladva hiába kezdek el időben fékezni, nem tudok megállni sehogy sem belátható távon belül. Ugyanakkor másik kocsiban (az elsőkerekes) gond nélkül tudok fékezni (ugyan nincs ABS).


A gumik használhatósága hóban megkérdőjelezhető, de attól még nem tartom természetesnek ezeket a jelenségeket.


Normál úton, hó nélkül teljesen rendben van minden, és egyik probléma sem tapasztalható. Nagyobb féknél sem kezd el kattogni.



2018. jan. 16. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ócska a gumid, beavatkozik az ABS. Az autónak semmi baja.
2018. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az abs bökdösi vissza a lábadat. Az teljesen normális. Bebszna ha nem löknè.

Azèrtnem tudsz megállni mert valszeg mint irtad is xar a gumid. Nem az autó hibája. Az abs nem hagyja megállni a kereket.

A hang meg fèltengely.

2018. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is az ABS-re gondoltam fékügyileg, de nem gondoltam, hogy annyira szar a gumi, hogy ilyen hamar megcsúszik.


A kattogás (fék nélkül) lehet ABS műve? A féltengelyre azért nem gyanakszom, mert normál esetben nincs hangja, akármilyen extrém pozícióban mozgatom meg.

2018. jan. 16. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A DSC simán csinálhat ilyet fékezés nélkül is.


Egy hátsókerék meghajtású autó különösen érzékeny a gumik állapotára.

2018. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ESC használja aktívan a fékrendszert, a te beavatkozásod nélkül is működhet az ABS. A pedált nyomjad erősen, ne foglalkozz vele, hogy az visszalök. Ez normális. Gumikat nézzed meg, leírás alapján rossz minőségű, kopott vagy öreg.
2018. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ABS, vagy Menetstabilizátor
2018. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ABS adja a hangot is. Ez ilyen. Ha rosszak a gumik, cseréld le őket! Sok van még a télből.
2018. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!