Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz üzemanyagot tankolhattam?

Rossz üzemanyagot tankolhattam?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon bejelzett az autó, hogy valami meghibásodott, rángatott az autó lassan tudtam csak hazajutni.

Indulás előtt tankoltam de elbizonytalanodtam, hogy benzin helyett gázolajat tettem bele.

Csövet dugtunk bele benzin szaga volt, de továbbra is kételkedem.

Az autószerelő szerint a trafó ment tökre ki is cserélte, hazaúton rendben volt minden.

Ma azonban megint rángatni kezdett egy kicsit.

Szerintetek van esély arra, hogy mégis félretankoltam?

Vagy más baja is van a kocsinak?


2018. márc. 25. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván mondtad a szerelőnek a gyanút és ő megnézte...
2018. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jeleztem neki, de azt mondta akkor lehet el sem indulna meg lefulladna szóval nem hiszem, hogy megnézte.

Ezért gyanakszom továbbra is, bár a szerelőtől hazafelé teljesen normálisan viselkedett.

2018. márc. 25. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Benzines kocsiba nem tudsz gázolajat tölteni, mert a gázolaj csöve vastagabb.

Szóval valami más baja van az autódnak.


Egyébként a tankolásról a blokk nincsen meg?

2018. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs meg a blokk.

A csövet bele tudtam dugni, amikor tankoltam,de mivel nem sűrűn szoktam tankolni így elbizonytalanodtam.

És mivel ma megint nem 100-as a kocsi,így továbbra is foglalkoztat a dolog.

2018. márc. 25. 15:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha esetleg mégis ez a gond, a trafó tönkremehetett emiatt?

Vagy nincs is összefüggésben vele?

2018. márc. 25. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Vidd vissza a szerelőhöz, ha meg kakaskodik, vagy nem javul, keress másik szerelőt, vagy szánj rá több pénzt és vidd el egy módosabb helyre átnézetni, ott úgy is elmondják mi a baja, és még mindig eldöntheted hogy kéred-e tőlük a javítást vagy viszed máshova ahol elmondod hogy milyen javítást kérsz és ennyi.

Csak azért írom mert engem az ilyen maszek, kisebb szervizek húztak már be a csőbe és több pénzem ment el, mint ha rendes szervizbe vittem volna ahol 2 óra alatt megcsinálják, mint egy maszeknál ahol napokat állt az autó és 3 hónap alatt visszavittem tízszer mert mindig lettek további hibái.

2018. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Szörnyű egy ember lehetsz.

Vagy totózol, vagy elhiszed amit a szerelő mond.

Itt aztán hiába kérdezel, ráadásul el se tudod mondani hogy mi a baja az autónak.

Meg azt se tudod mit tankoltál.

Most ha itt azt irná egy pár ember hogy félre tankoltál, akkor mit csinálnál??

2018. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem mehet tönkre a trafó, ugyanis a trafó nem tudja mi van a tankban, ki vezeti, csak a szikrát tolja a gyertyához..nos ott kell keresni a hibát. Ha kicsavarsz egy, vagy akár az összes gyertyát, akkor azok színén pontosan látod mi a baj...melyik henger hagy ki, illetve vizes -e a benzin amit tankoltál..


lehet, hogy az osztó szarakodik, nem ártana arra is kukkantani.

Van egy sufnis, de bevált próba is...sötétben, járó motornál nézd meg, hogy a kábelek, osztófej, vagy gyertya környékén átugrik-e valahol szikra..


a trafó cserével várj, először nézd meg a szikra nagyságát..(gyertyákat kiveszed, indítózol) amúgy a trafó nem megy tönkre csak úgy hip-hop..

2018. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Laikusként kérdezném: Szerinted egy benzines kocsi működik gázolajjal??? Na akkor???
2018. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szar minőségű benzin + már haldokló injektor is okozhat efféle problémát, de 1000 más elektromos hibája is lehet
2018. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!