Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Halálos balesetet látva nem...

Halálos balesetet látva nem tudtam segíteni, leblokkoltam. Lelkiismeret furdalasom van?

Figyelt kérdés

Szilveszter éjjelén mentünk haza étteremből autópályán.

Szerencsétlenségünkre láttuk a balesetet távolról.


De nem tudtam mit csinálni. Egyszerűen leblokkoltam. Asszonyt ki sem engedtem szállni az autóból. A mentők azt mondták, ha segítek is meghalt volna. Lelkiismeret furdalasom van mégis... Ha erőt veszek magamon megmenthettem volna, állandóan ez játszódik le bennem.


Éltetek át hasonlót?

Mit tudtatok csinálni?


2019. jan. 2. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szomorú, ami történt! Én másként vagyok bekötve: stressz/vészhelyzetben nálam beindul egy azonnali cselekedni/segíteni reflex. Elütött gyalogoshoz én szaladtam oda elsőnek, helyeztem stabil oldalfekvésbe, közben hívtam a mentőt. Igazából belülről jött, hideg fejjel történt minden, csak otthon pörgött le minden utólag.

Nem vagyunk egyformák, erre nem lehet se felkészülni, se gyakorolni.

2019. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Én nem blokkolok le, te leblokkolsz. Engem nem zavar a vér, más meg rosszul lesz tőle. Nem vagyunk egyformák, nem tud mindig mindenki segíteni.
2019. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mentők azt mondták, hogy nem tudtál volna mit tenni, aķkor biztosan így van. Nem rajtad múlott.

De érthető, hogy megviselt. Idővel majd jobb lesz.

2019. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtál volna semmit sem tenni, ha ilyen súlyos baleset volt, sőt, sok esetben csak rosszabb, ha szakszerűtlenül nyúlunk egy súlyos sérülthöz.
2019. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én se tudtam volna mit csinálni. Egyszerűen akkor nem jutnak eszembe azon lépések amit balesetkor tenni kell.

A mentők számát se tudom..

2019. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére még nem volt ilyen helyzetben. Ha lettem volna, biztos, hogy jó darabig nyomasztana engem is.
2019. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell tudni a mentők számát, elég belekiabálni a gúgli mikrofonba(ott van a kezdőképernyőn) a bekapcsolt GPS pedig segít a központnak(is), hogy rádtaláljanak, ha lövésed sincs, hol vagy..


csak a villogó villogjon, és állj odébb, mert elcsapnak téged is..


egy darabig ezzel fogsz élni...

2019. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló szituban elsőnek megálló autósként. Halál nem történt, de súlyos sérülés, vér, jajgatás az volt, fejre állt az árokban egy kisbusz. 9-ből 7 utast kisegítettünk a járműből, ketten viszont beszorultak súlyos láb és potenciálisan gerincsérüléssel. Őket telefonos (112) utasításra nem mozdítottuk, megvárták, míg kiérnek a tűzoltók és a mentők.

17 voltam friss jogsival, családi nyaralásból hazafele menet. Én nem blokkoltam egy pillanatra sem, eszembe se jutott ilyesmi.

Ha te leblokkoltál, azzal sincs semmi baj, nem vagyunk egyformák. Valószínűleg hiába nyugtat itt bárki kommentelve, rajtad az nem sokat segít. Majd az idő megoldja, ez van.

2019. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!