Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németből szeretnék behozni...

Kiss.Csaba kérdése:

Németből szeretnék behozni egy 1989-es BMW E30 325i 200ekm-t futott szgk-t AUTOMATA váltóval. Mire figyeljek oda főleg az automata váltóval kapcsolatban. Van-e esetleg valakinek ilyen automata váltóval már tapasztalata?

Figyelt kérdés
BMW E30 325i

2019. ápr. 8. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

30 éves autóban 200 ezer km?

Nem gondolod te ezt komolyan. Hozzd be és majd látod.

2019. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom hagyományos olajos hidraulikus válója van. Húzd ki a váltóból az olajpálcát, nézd meg az olaj színét, és szagold meg...ha szétégett bakelitszaga van túlpörkölt kávészaggal keverve, akkor időszerű az olajcsere.

Nem törvényszerű, hogy harmincéves olajos váltó rossz legyen. Próbáld ki, és ha simán vált, nem ránt, üt, rángat, akkor hibátlan. Mindenesetre üzemmeleg állapotban kell lennie, pont olyan hőmérsékletűnek, mint a hűtőviz(95-98 fok)

Amerikában az ilyen öreg autók vidáman közlekednek.Persze némi karbantartással.

2019. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"30 éves autóban 200 ezer km?"


Vannak ennél kevesebbet futott E30-ak is, igaz csillagászati áron árulják őket..

2019. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, lehetséges 100e km alatti futás is, számlákkal és vezetett szervízkönyvvel, csak 12-15e EUR az ára. Nagyon szépek is vannak még kint, csak pénz kérdése.


Ha lehet linkeld be a gépet, szívesen megnézem, elég jól ismerem az E30-at, talán látok rajta valamit képek alapján is amivel segíthetek. Nagyon sok a több darabból összetákolt példány, ha nagyobb pénzt adsz érte alaposan meg kell nézni.

2019. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Full mindegy, hány kilóméter, egy E30 325i már szar állapotban is megéri, én többre tartom, mint az M3-as E30-at. Kicsit kár, hogy automata, de nem olyan rossz, mint sokan elsőre gondolják. Mondjuk E30-ban nem vezettem automatát, hanem E32-es 7-esben láttam ilyen automataváltót, és kellemes volt, padlógázra pörgette rendesen a motort. Mire figyelj? 30+ éves autónak bármi baja lehet, emiatt ne hagyd ott, majd meg kell szerelni a hibákat rajta. Nekem volt kéziváltós E30-as 325i-m, sajnos eladtam mikor a legolcsóbb volt. Úgyhogy irigyellek, hajrá.
2019. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!