Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó alapján miért nem büntetnek?

Autó alapján miért nem büntetnek?

Figyelt kérdés
Ha például valaki rögzít autós kamerával egy balesetet, ahol a vétkes fél elhajt a helyszínről, akkor a rendőrség semmit nem tud vele kezdeni, mert nem látszik hogy ki vezette az autót. De ugyan ez a helyzet ha pl. egy térfigyelő kamera rögzíti. Ilyen vagy hasonló esetben miért nem küldik ki a büntetést az autó tulajdonosának? Ha nem ő vezette, akkor majd beszedi attól akinek kölcsönadta. Vagy ha komolyabb az eset, akkor miért nem indítanak eljárást? Ekkor igaz hogy ki kellene deríteni hogy ki vezette az autót, de szerintem inkább legyen így, mint ahogy most van, hogy akár egy halálos kimenetelű gázolást is meg tud úszni az ember ha a helyszínen nem derül ki hogy ő vezette az autót...

2019. jún. 13. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi... Rendszam alapjan is utannamegy a jard... Kiderítik ki vezetett.
2019. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Adtam le 1 éve olyan baleseti képanyagot, amin jól látszódott a rendszám, ott helyszínen elmondták nekem hogy ezzel semmit sem fognak tudni kezdeni. Mondjuk ott személyi sérülés nem történt, egy parkolóban törték össze az autómat.
2019. jún. 13. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
És ezt hogyan képzeled? Ha egy fekete Audi A8 elüt valakit, akkor büntessék meg az összes Audi A8 tulajdonost az országban, mert a felvételen nem volt kivehető a tettes rendszáma?
2019. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, a rendszámának látszódnia kell. Ezt mondjuk tényleg nem írtam le. De gyakorlatilag meg mindegy hogy látszódik-e, erre vonatkozik a kérdésem.
2019. jún. 13. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek a kameraképek nem hivatalosak, így nem használhatóak fel önkéntesen. A bíróság dönthet hogy a te kamera felvételedet egy ügyben eldogadja vagy nem. Amennyiben nem benned tettek kárt vagy más hivatalos személy nem kéri be ezt akkor te nem használhatod fel. Ugyanis te nem "csinálhatsz" megfigyelő kamerát sehol, mivel nincs rá felhatalmazásod hogy más jogtulajdonát filmezd vagy cselekvéseit rögzítsd.
2019. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha látszódik a rendszám, akkor az alapján megbüntetik a tulajdonost. Miért kéne ezen változtatni vagy mit? Nem értelek.
2019. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Nem, nem így működik az eset. Olvasd el amit a #2-ben leírtam. 1 éve mikor bent voltam a rendőrségen, akkor azt mondták amit leírtam. Direkt rákérdeztem arra, hogy mi van ha valaki "menet közben", tehát nem álló autóban tesz kárt és elhajt a helyszínről. Ugyan azt tudta mondani, hogy ha ott a helyszínen nem történik meg a sofőr azonosítása, akkor nem tudnak mit kezdeni vele. Nem küldhetik ki az autó tulajdonosának a bírságot. (Arra már nem kérdeztem rá, hogy miért nem, gondolom valami jogi akadálya van.)
2019. jún. 13. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor automatikusan az autó bejegyzett tulajdonosa az elkövető, ez törvény. Másfelől ha más vezette az autót, akkor ő mit tudott volna intézni vele kapcsolatban? Semmit. Ő is ugyanúgy a tulajhoz fordult volna. Nem tudom mi lehetett a bajuk az anyaggal, de ha tényleg jól kivehető volt a rendszám, akkor kötelességük lett volna intézkedniük.
2019. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor kellene rendszám alapján eljárniuk, csak velem kivételeztek?
2019. jún. 13. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Te kevered a szezont a fazonnal.

Nem hivatalos fél által rögzített rendszám alapján valóban nem büntetnek - azt csak a saját hivatalos kamerakép alapján teheti meg a rendőrség, mert azt nem lehet hamisítani. Ha én holnap bekopog egy képpel a helyi rendőrséghez, amin épp az ABC-123 rendszámú autó 200-al tép a településem főutcáján azzal ők nem tudnak semmit kezdeni, mert akár fotosoppolhattam is (akár csak a rendszámot, akár az egész képet).

Viszont! Ismeretlen tettes elleni eljárás során - például ha azt cserbenhagyás miatt indítják meg - köteles a rendőrség felhasználni minden rendelkezésre álló bizonyítékot, azokat nem hagyhatja figyelmen kívül - legfeljebb megállapítja róla, hogy hamis vagy valódi. A kérdés az, hogy elég súlyos volt-e az eset ahhoz, hogy ezt megtegyék. Ha a TESCO parkolóban valaki ott hagyja a nyomát a lökhárítódon valószínűleg nem fogják. Ha halálos gázolás volt, akkor meg de - sőt, a kiérkező helyszínelőnek ahogy mutatod a felvételt a rendszámmal már hívja is a kollégáit, hogy körözést adjanak ki az autóra. A két véglet között elég sok köztes eset lehetséges, amiben nyilván mérlegel a hatóság, hogy mit tegyen. De a büntetés és egy konkrét eljárás megindítása két homlokegyenest különböző dolog!

2019. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!