Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha decemberben veszek autót,...

Ha decemberben veszek autót, akkor valóban visszamenőleg fél évet ki kell fizetnem a kötelező biztosítást, januárban meg a következő ( negyedévet, félévet, évet)?

Figyelt kérdés
Novemberben lett meg a jogosítványom, életemben nem volt még autóm, ezért kinéztem egy használt kis kocsit, nagyon tetszik, de egy ismerősöm azt mondta, hogy várjak januárig, mert ha decemberben veszek autót akkor visszamenőleg ki kell fizetnem azt is amikor még nem volt nevemen az autó az utóbbi fél évet, mert, hogy ez már az évnek a 2.féléve. Valóban így van ? Köszönöm a választ
2019. dec. 15. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy... hülyeségeket mondott az ismerősöd. Attól a naptól kell fizetned ahogy megvetted.
2019. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
onnantól fizeted amikortól megkötöd...és onnantól lesz a biztosítási fordulód is!!
2019. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is furcsának találtam, de azért hittem neki félig meddig, mert már 20 éve van autója, gondoltam neki mégis több a tapasztalata
2019. dec. 15. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Sőt, ha korábban eladod, mint amennyi ki van fizetve, akkor vissza is kapod a fennmaradó időszakra vonatkozó díjat.
2019. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 belapus ***** válasza:
0%
A 2010. január 1-je előtt vásárolt gépjárműveknél az évforduló minden év december 31. napja.Az ezután vásároltaknál a fordulónap a vásárlás napja.
2019. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi "belapus". Nem is tudom mihez kezdtünk volna az információd nélkül.

Igaz, hogy te egy 10 évvel ezelőtti változásról írsz, a kérdező meg most akar autót venni, de azért köszönjük.

2019. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd tud valamit, csak az se nem fél év, se nem kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB), hanem gépjárműadó. És az sem visszamenőleg.


Új KGFB szerződés esetén, az első díjfizetés esedékessége a fizetési gyakoriság szerinti következő időszakra, a szerződés első napján van; de van 60 nap türelmi idő a megfizetésére.

A türelmi idő alatt él a szerződés, fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége, és a türelmi időn belüli megfizetés nem jár semmilyen következménnyel; minden olyan, mintha az esedékesség napján történt volna a díjfizetés. (Technikai okból mód sincs az esedékesség napján a megfizetésre: a biztosító később küld csekket, vagy ha olyan a szerződés, akkor később végzi el a csoportos beszedést.)

Visszamenőleges kötelezettséged akkor se lenne, ha az előző üzembentartó (magánszemélyeknél általában a tulajdonos az üzembentartó is) elmaradt volna a díjfizetéssel, adóval; nem a jármű tartozna, hanem ő; tőle követelnék, rajta hajtanák be.


Gépjárműadónál van az a főszabály, hogy az (egész) éves gépjárműadó megfizetésére az kötelezett, aki a nyilvántartás szerint a tárgyév első napján az üzembentartó.

Így, általánosságban, ha decemberben vásárolod az autót, akkor január 1-én már te leszel az új üzembentartó, a 2020. évi gépjárműadót neked kell fizetned a vásárolt autóra. Ha január 2-án, vagy később vásárolod, akkor 2020-ban még nem te fizeted a 2020. évi gépjárműadót a vásárolt autóra.

Tudta nélkül, erre gondolhatott az ismerősöd. Csak, olyan Jereváni Rádiós vicc-szerűre sikerült: a hír igaz, de nem Washingtonban, hanem Moszkvában; nem Chryslereket, hanem Moszkvicsokat; és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

2019. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 belapus ***** válasza:
0%
Miután az első két válaszból már leszűrhető volt, hogy az ismerős tévedett, én csak a tévedése valószínűsíthető okára próbáltam rávilágítani.Ő még nyilván a régi rendszer szerint fizeti a biztosítást.
2019. dec. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!