Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóra kötelező biztosítást...

Autóra kötelező biztosítást ha nem használom, kell?

Figyelt kérdés
Autót veszek viszont nem számoltam azzal, hogy ENNYIRE drága lesz szóval jelenleg nincs pénzem arra, csak később lenne, most ha elintézem a papírmunkákat, enyém az autó de nem vezetem akkor ráérek a biztosítással 1 hónapot vagy ilyesmit várni?

2022. jan. 19. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Meg kell kötnöd azonnal, de 60 napon belül kell csak kifizetni.
2022. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én csak online töltöttem ki ilyen kalkulátort a netrisken és ott ilyen bankkártyás fizetést láttam, pontosan nem tudom hogyan folyik ez a folyamat...
2022. jan. 19. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma vetted meg az autót, akkor van még 1 órád kitölteni, aztán fedezetlenségi költséget számítanak fel, én netrisken szoktam. Mindent kitöltesz pontosan, megkötöd a legolcsóbbat és kész. A befizetés majd emailben jön egy link, arra rákattintasz és befizeted ha bankkártyával szeretnéd. Éveset érdemes választani mert az a legolcsóbb és egy évig nem kell vele foglalkozni.
2022. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy, ebben a hónapban szeretném mert jött egy jó lehetőség csak a biztosításra most még nincs elég :/

Ezt pl. nem is néztem, hogy lenne-e árkülönbség attól függően, hogy mennyi időre veszem :D

2022. jan. 19. 23:05
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

60 napod van befizetni.

Ha évesnél kissebb gyakoriságot választasz, az most olcsóbb lesz, de végül drágább. Egy évet ugyanúgy ki kell fizetned majd.

2022. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha tényleg nem akarod használni, akkor 2300 forint a forgalomból ideiglenes kivonás. Akkor nem kell rá biztosítást kötnöd.

Ezt átíratással együtt tudod intézni okmányirodában.

2022. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Tényleg 10-15e Ft így megrogyaszt ? Akkor biztos nagyon kell az autó
2022. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 gondolom még fiatal, ezért tényleg elég drágák szoktak lenni a biztosítások. Nekem az első autóm egy 98-as kis 1.4-es autó volt, annak volt 49 ezer az éves biztosítása.

Most decemberben váltottam egy pár évvel fiatalabbra, meg erősebbre és 90 ezret fizetek.

2022. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyit mondok 1 évre nekem még 90-nél is jóval több... Igen fiatal vagyok és első saját autó.
2022. jan. 20. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Az viszont nagyon durván sok. Milyen autó? Hány éves vagy és mióta van jogsid?
2022. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!