Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autómat, a vevő...

Eladtam az autómat, a vevő egy cég nevére vette meg. Nem lesz gond abból ha a szerződésen a vételár résznél "megegyezés szerint" van feltüntetve?

Figyelt kérdés
Le is jelentettem az okmányirodában,szó nélkül befogadták a papírt.. Ha esetleg később, 15 napon belül a vevő nem íratja át a nevére a kocsit..
2022. szept. 21. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Gáz akkor van,ha visszahozzák minőségi kifogással. A leírásodból ítélve az is előfordulhat,hogy elviszik,kiütik a katalizátorodból ami kell nekik és egy hülye ürüggyel visszahozzák. Lakcímed az adás-vételin. Sajnos nem te lennél az első eset. Én már inkább lehúzom a bontóba,minthogy cégnek eladjam
2022. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 autót adtam el, és csak kereskedésnek, ami céget jelent a legtöbb esetben. Egyiknél sem volt semmi bajom az eladás után. A kereskedés is beviszi a papírokat a hivatalba és az esetek többségében egyből ki is vonatja ideiglenesen a forgalomból a kocsit.

A leírt ár pedig nekik fontosabb.

2022. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát péntek este volt az adásvétel, azóta nincs változás JSZP szerint.. az eredetvizsga még az van bejegyezve amikor vettem, és a km óra állás is csak az van feltüntetve amikor voltam az okmányirodában és ott regisztrálta az ügyintéző..
2022. szept. 21. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet összevárják több autó papírjait, hogy ne naponta kelljen menni.
2022. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Ismét egy elégedett vásárló...

Utólag már nem mindegy? Előre nem gondolkoztál, mostmár a másikon múlik csak, mennyire akar megszivatni

2022. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán nem íratják át, bajod nem lesz belőle, legfeljebb gondod, ha számodra, mint nyilvántartásban szereplő üzembentartó számára küldenek felvétel alapján közlekedési szabálysértési bírságot, vagy pótdíjkivetést. De ez nem függ a vételár beírástól, és a bejelentésedkor leigazolt adásvételi példánnyal ki tudod menteni magad.

Egyébként, 15 nap van az átírásra, korai nézegetned, aggódnod.


A vételár sorral azért nem foglakozott az ügyintéző, mert az nem kötelező tartalmi eleme a közúti közlekedési nyilvántartás járműnyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjog változásáról szóló teljes bizonyító erejű magánokiratnak.

Itt, a hatályos jogszabály 3. §-ában megnézheted, hogy nem szerepel a kötelező tartalmi elemek közt: [link]

2022. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es,szerencsés ember vagy, de kereskedő és kereskedő között nagyon nagy különbség van, ez pedig a leírásból nem derül ki,hogy ki fia borja vitte el az autót.
2022. szept. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7es! Köszönöm!

Így van a leírásból nem derül ki. Saját tapasztalataimat írtam le.

Az első autómnál volt az az eset, hogy nem én vittem be kereskedésbe, hanem mikor megalkudtunk, akkor mondta hogy cégre vinné el. Nem voltam nyugodt egy darabig.

A másik kettőt pedig nem “ma” nyitott kereskedésbe adtam le. Megnézték, kipróbálták, fizettek.

Saját részemről intéztem a papírokat és nyugodt voltam.

2022. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!