Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy gépjármüt és...

Vettem egy gépjármüt és köztessel tovább adtam De a vevő irását a kormány hivatalba nem tudták elolvasni És igy nem tudtam leadni Momdtam a vevőnek irjunk ulyat de ő nem hajlandó Mert nem akkarja át irni a kocsit Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mert igy akkor az én nevemen marad a kocsi,Valamit tudok tenni?

Vagy vissza hozni a kocsit ha már ugyis az én nevemen van


febr. 23. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem.


Köztes adásvételi szerződés az, amelyiknél az új tulajdonos nem végzi el az átíratást, de egy következő tulajdonos azt a szerződét is felhasználva, elvégezteti az átíratást.

Például, „A” a nyilvántartás szerinti tulajdonos, a járművet eladja „B”-nek, aki nem íratja át, hanem továbbadja „C”-nek, aki elvégzi az átíratást. Mivel nem közvetlenül a nyilvántartásban szereplő „A”-tól veszi, így nem elég a „B” eladót és „C” vevőt tartalmazó szerződés, hanem a közigazgatási eljárásban fel nem használt „A” eladó és „B” vevő szerződést is be kell mutatnia; így vezetnek el a szerződések a nyilvántartásban szereplő tulajdonostól, hozzá. Sorozatos átírás elmulasztás esetén több szerződés bemutatására is szükség lehet. A jogszabályban tulajdonosi láncolat bemutatásának nevezik. Aki nem végezte el az átírást, sorrendben azt is bejegyzik tulajdonosnak, de nem kap forgalmit, törzskönyvet, és a mulasztást jelentik a NAV felé, a NAV pedig mulasztási bírságot szab ki az elmaradt vagyonszerzési illeték megfizetés miatt.


Ha, mint írod, a „neveden van a kocsi”, vagyis elvégeztetted az átírást, majd adásvételi szerződéssel eladtad, akkor hogyan adhattad tovább „köztessel”? Egyszerűen az van, hogy mivel nem tudták hitelesíteni az adásvételi szerződést, nem tudod bejelenteni az eladást. Az új tulajdonosról meg azt írod, hogy nem is akarja átíratni. Ha jó szerződést mutattál volna be, akkor igazolták volna a bejelentésed, a nyilvántartásba bejegyezték volna, és ha az új tulajdonos határidőre nem íratta volna át, akkor a mulasztásról értesítették volna a NAV-ot, és intézkedtek volna a forgalomból hivatalból történő ideiglenes kivonásról. Így te maradtál a nyilvántartás szerinti tulajdonos.

Ha nem tudsz megegyezni az új tulajdonossal, akkor pereskedhetsz.

febr. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!