Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy eladott autót vissza...

Egy eladott autót vissza lehet kéretni végrendelet alapján?

Figyelt kérdés

Elég fura eset történt meg az unokatesómmal.

Vett egy autót egy éve, amit le is rendeztek, ráadásul az én nevemre íratta. Most felhívta az autó előző tulajának a fia, hogy meghalt az előző tulaj, és benne van a végrendeletében, hogy az autót ráhagyja. Először nem vettük komolyan, de azt álltja, hogy drága ügyvédje van, aki azt mondta, hogy az autóra ő a jogos örökös, és minden követ meg fog mozgatni, hogy visszakapja. Hozzátette, hogy ha nem adja oda önszántából, akkor még az autókopást, és egyéb értékromlást is ráveri.

Alapvetően ez egy abszurd állítás, és bűzlik is, kétlem, hogy az autót így már megkaphatja, de aggódom, hogy jogi vita lesz és beleránt egy hosszú huzavonába, ami nekem különösen nagy probléma lenne, mert külföldön élek, és macerás lenne hazarepülgetni egy ilyen bicskanyitogató ügy miatt.

Érdemes ezen rágódnom, vagy esélytelen, hogy perre viszik az ügyet?



márc. 28. 09:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%
Nem
márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulajdonos halála után "rendezték le" az adásvételt, akkor a hagyaték része. Jogosan kérheti az örökös.
márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tárgyak tartozhatnak a hagyatékba amelyek az elhunyt tulajdonában voltak a halálakor. Amelyeket előtte eladott az kiesik a hagyatékból és a végrendeletből.
márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ez nem így megy.


Ha már drága ügyvéddel fenyeget akkor itt már bűzlik az hogy rád akarnak ijeszteni.


De persze itt nem ez a lényeg hanem az hogy az autó mikor lett eladva mikor került le a nevéről. Mert ha a tulajdonos még élt amikor eladta az autót és rendesen le lett ez papírozva akkor onnantól kezdve Ő már nem volt a tulajdonosa a gépjárműnek és ha előtte írta meg a végrendeletet hogy az autót ráhagyja valakire, de utána később azt eladta mert így döntött és lekerült ezzel a nevéről akkor már nincs mit ráhagyjon valakire. Így a végrendelet is érvényét veszti ebben a részben.

Mondhatod neki hogy nyugodtan mozgathat köveket, meg feljelenthet gépjármű lopásért, de a feljelentés pillanatában a rendőrség egyből nézni fogja az autó adatait és látni fogja a tulajdonos váltást is garantáltan és akkor már lehet bőven pofára esés hogy adták el, mikor, ki stb.... látni fogják, ők sem hülyék, és csak úgy nem fognak hozzád bekopogni hogy körözik az autódat amit te megvásároltál.... Ez nem így megy.


Persze ha a tulajdonos halála után lett eladva az autó és olyan ember adta el aki nem volt erre jogosult mert nem Ő örökölte meg, csak azt gondolta, akkor már más a helyzet, de ebben az esetben sem az fog történni hogy vissza kell adnod az autót hanem azt az embert fogják meghurcolni aki jogtalanul adta el és nyilván kártérítésként az autó árát ki kell csengetnie, akár némi pluszt is nyakába varrhatnak jóvátételként stb... tőled nem fogják csak úgy elvenni mert az értéke romolhatott vagy javulhatott ha épp ráköltöttél egy zsák pénzt, fene tudja, de ez nem így megy hogy 1 év után megjelenik valaki aki közli veled hogy jogilag az autó adásvétel nem történhetett meg így vissza az egész, és a pénzt is visszakapod, ez nem így megy.


Ha legközelebb felhív mondd meg neki hogy nyugodtan fenyegetőzhet téged nem érdekel, ha annyira kell az autó akkor indítsa el jogi úton a dolgot, és majd a bíróságon beszéltek.... amire úgysem fog sor kerülni...

márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem egy ügyvéddel beszéltek?

Először végig kell rágni milyen mutyi volt még a háttérben. Amikor külföldön élő rokon nevére van iratva a kocsi, ott már valami gyanús.

Ha van érvényes adásvételi, amit valóban az eredeti tulajdonossal, halála előtt kötöttek (nem visszadátumozták egy másik örökössel) és a vevő (te), át is írattad az autót, akkor nem tudnak mit tenni.

De ilyenkor nyugodtan meg lehet mondani az okoskodónak, hogy várjátok a hivatalos levelet az ügyvédjétől, addig hagyjon békén. Ha ilyet kaptok, akkor már feltételezhető, hogy van valami (vitatható akár) jogalapja a követelésnek.

márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A halála előtt rendeztük le, személyesen a ma már elhunyt személlyel.

Mi már átírattuk, és beadtuk a papírokat, azt viszont kifelejtettem, hogy elmondásuk szerint az eredeti tulaj nem adta le az ő oldalát. Ügyvéddel nem beszéltem, mert ugyan aggaszt a dolog, de nem még nem tudtam, hogy megéri-e ügyvédhez menni. Egyébként a bonus miatt írattuk a nevemre az autót, mert nekem úgy sincs otthon sajátom jelenleg.


Minden esetre most várni fogok, ha blöff volt, akkor nem is foglalkozom vele, ha mégis valamilyen hivatalos dokumentumot, akkor felkeresek egy ügyvédet.

Még egyszer köszönöm én is és unokatesóm is, a segítséget mindenkinek! Ha van valami fejlemény, akkor írok ide.

márc. 28. 10:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak semmi jelentősége, hogy az eladó nem jelentette be az eladást. Az csak önvédelemre szolgál, ha a vevő elmulasztaná az átíratást, akkor az eladó a bejelentés igazolásával kimentheti magát pl. bírság, pótdíjak alól.

Az utóbbi öt évben két autót adtam el, egyik eladását sem jelentettem be sehova, még a biztosítóknak se, mégis mindkét biztosító visszautalta a túlfizetést. Mindkét autót átíratta a vevője.

márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#8 Értem, köszönöm. Akkor nincs mit tenni, várunk, aztán kiderül, hogy lépnek-e.
márc. 28. 13:27
 9/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tehát a drága ügyvéd azt állítja, hogy ha valakinek van 1 milliárdja, amit végrendelettel a fiára hagyományoz, majd az 1 milliárdot felteszi a 0-ra ruletten, elveszíti, ezért felköti magát. Akkor az ügyvédúr visszaszerzi az 1 milliárdot? Na ne röhögtessen.
márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyugi,amit leírtál tiéd marad az autó.
márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!