Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elhozhatom a motort a szervizből?

Elhozhatom a motort a szervizből?

Figyelt kérdés

Történt egy baleset amely után a motorom azonnal szervizbe került (tréleren) majd a szerviz másnap megkezdte a kárügyintézést.

El szabad hozni a járművet amíg az ügyintézés zajlik és csak a javítás napjára/napjaira visszavinni?



ápr. 24. 18:53
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
44%
Azt csinálsz a motoroddal, amit szeretnél. A tiéd, te rendelkezel felette. Mozgásképes? Mit mond a szerviz?
ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Múltbéli eseményről van szó, akkor az adott időszkban nem lehetett tudni, hogy mozgásképes-e, mivel fennált az első futómű sérülésének gyanúja. Viszont a szerviz csak akkor nyúl hozzá a bent lévő járműhoz, ha a biztosító jelezte, hogy állja a költségeket.
ápr. 24. 19:34
 3/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
44%

Továbbra sem értem a kérdésedet. Ha az autó mozgásképes, elhozhatod. Sőt, ha nem mozgásképes, akkor is elhozhatod tréleren, aztán a javítási időpontra visszaviszed a járgányt.


"nem lehetett tudni, hogy mozgásképes-e" "csak akkor nyúl hozzá"


Most akkor hozzányúltak vagy sem, ha múltbéli dolog ez?

ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Október 3-án került a szervizbe, 9-én volt szemle, 17-én érkezett be a jogalap a szerviznek, miszerint a biztosító téríti a kárt

a szervíz 27-én készen átadta a motort nekem

a probléma csak az, hogy munkaeszközről van szó, a kárszakértő szerint viszont csak a javítás napján nem lehetett jövedelemszerzésre használni a motort

ezért érdekel, hogy használhattam-e volna ha tudom hogy mozgásképes vagy sem? bár mivel nem lehetett tudni így mindegy kb

ápr. 24. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!