Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elektromos rollerekre kötelező...

Elektromos rollerekre kötelező biztosítás július 16.-tól? Ez most komoly?

Figyelt kérdés

Most olvasom facebook-on, hogy a 25 kilónál nehezebb, és a 25 km/h-nál gyorsabb rollerekre július 16-tól biztosítást kell kötni. Regisztrálva, vizsgáztatva nincsenek az e-rollerek, sőt jármű státuszuk se tisztázott, úgyhogy az üzembentartó felelőssége lesz, a biztosítás.🤭🤭 Te szent sz*r!😆 Magyarországon a trükközések, és a "megoldjuk okosban" országában, ilyet mondani, hogy az üzembentartó felelőssége lesz...🤦‍♀️🤦‍♀️

Jogsi, védőfelszerelés, továbbra sem kell rá, bárki vezetheti, de kötelező biztosítás az kell... Aha, ok. Jól sejtem, hogy itt megint valami Fidesz közeli embernek gyorsan kell sok pénz, azért van ez az egész?

Vagy ez ilyen becsületkassza lesz szerintetek? Mert ezt kb. ember nincs, aki követni, vagy ellenőrizni tudná.



máj. 17. 10:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Azt is írták, melyik jogszabály(módosítás) írja elő?
máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem véletlen kell rá és nem viccből vagy unalomból találták ki, hanem voltak előzményei a dolognak. Gondolom az üzembentartónak itt az minősül aki éppen kárt okozott vele.
máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Mad Max2 ***** válasza:
88%

Pontosan, aki a rollerrel éppen közlekedik ő az üzembentartó


A segédmotornál is igy van amugy!


Én örülök ennek mert igy a tróger rolleres álltal okozott kárt majd be lehet hajtani!

máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Kerékpárra is bevezethetnék.
máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
#4 Bizony, egy ismerősömet egy kétballábas és igen becsületes kerékpáros megajándékozta egy jó milliós karosszériázással.
máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#2

Igen, az számít üzembentartónak, aki épp vezeti. Itt az első bibi. Egy 12 éves gyerek is lehet üzembentartó? Mert hogy ő is rollerezhet, és ha nem is megy ki az útra, a parkoló autónak neki tud menni.


Biztos voltak előzményei a dolgoknak, csak épp átgondolva nincs az egész. Nagy jó példa rá a segédmotorkerékpár. Annó régen kellett rá M-es jogsi, le volt tisztázva, hogyan és hol használhatod, (és hol nem), elő volt írva a kötelező bukósisak használat, majd sok évvel később hozták be, hogy kötelező rá a biztosítás. Tehát tudták, hogy mihez kötnek, milyen szabályt.

Itt meg full vakon mennek a sötét erdőben, nem is ismer a Kresz ilyet, hogy e-roller, de már biztosítás kell rá. Szóval, hogy közröhej, ami itt megy...

máj. 17. 11:20
 7/29 A kérdező kommentje:
És akkor azt már meg se merem kérdezni, mi lesz az elektromos biciklikkel...😏 Mert ha vesz az ember pl. egy 2000 wattos e-biciklit, az simán elmegy 50 km/h-val, vagy még gyorsabban, és még papír se kell rá.🙈🙉🙊
máj. 17. 11:30
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapötlet jó, mert simán lehet egy elektromos rollerrel milliós kárt okozni, amit a többség nem tud kicsengetni.


Nyugaton ezért van az embereknek jellemzően felelősségbiztosítása.


A megvalósítás az megint más kérdés.

máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
34%

"Most olvasom facebook-on"

:D:D:D:D

máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, hallottál-e róla, de éppen folyamatban van a kresz módosítása többek között az e-rollerek miatt. Ennek kapcsán terjesztik ki a kötelező felelősségbiztosítást bizonyos e-rollerekre. Én mondjuk úgy olvastam, hogy csak a 25 kg feletti ÉS 25 km/h-nál nagyobb tervezési sebességű darabokra kell majd, tehát ha csak az egyik igaz rá, akkor nem kell.
máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!