Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mindkét kocsinak a biztosítása...

Mindkét kocsinak a biztosítása megugrik ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2 autónak a biztosítása van a nevemen, az egyiknek az üzembentartója vagyok, a másiknak a tulajdonosa.

Azzal az autóval, amelyiknek csak az üzembentartója vagyok, balesetet okoztak, nem én vezettem az autót. Így mivel a biztosítás az én nevemen van, meg fog ugrani mindkét kocsinak a biztosítása, vagy csak az amelyikkel baleseteztek? Külön biztosítónál van a 2 autó.



máj. 19. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Két autó üzembentartója vagy (az egyiknek tulajdonosa is); kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást üzembentartóként kötsz, tartasz fenn, akkor is, ha egyben tulajdonos is vagy.


Biztosítási éven belül nem változtathatják a fizetendő díjat, tehát csak évfordulótól változhat. Évforduló napjától viszont átszerződhetsz más biztosítóhoz.


Nem tudom, hol tart az ügyed, de felajánlja a biztosító, hogy ha azt választod, hogy megtéríted a károsultnak kifizetett összeget, akkor nem sorolnak vissza a bonus-malus rendszerben; így, amiatt nem nő a díj.


Biztosítótól függ; lehet olyan is, hogy a „vétlen” autódnál is alkalmaznak díjat növelő károkozói szorzót.

Az is változó, hogy megtérített kár esetén is alkalmaznak-e díjnövelő károkozói szorzót, vagy akkor, nem.


Pl. mindjárt a névsorban első, Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. most érvényes díjtarifa hirdetménye szerint:

• folyamatos szerződés esetén (ha nem történik érvényes felmondás az évfordulóra) az új biztosítási évre akkor alkalmaznak károkozói szorzót, ha az évfordulót megelőző három évben kárkifizetéssel járó károkozás történt.

• Új szerződés esetén a korrekciós szorzót akkor kell alkalmazni, ha a KGFB ajánlat megtételének napja előtti 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt. A

korrekciós szorzót minden olyan esetben alkalmazni kell, ahol a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével a fent jelzett időszakban kárt okoztak KGFB

szerződés terhére. Természetes személyekre és nem természetes személyekre egyaránt vonatkozik.

[link]



Tehát, ha nem vállalod a kár megtérítését, és ha a kárt okozó gépkocsid biztosítása az ALFA biztosítónál van, és az évfordulókor nem váltasz biztosítót, akkor az évfordulótól arra, és csak arra érvényesítik a károkozói korrekciós szorzót.

Ha akkor is így lesz az ALFA esetén, akkor három éven belül bármelyik gépkocsiddal az ALFA biztosítónál kötsz új szerződést, akkor, arra alkalmazzák a korrekciós tényezőt. Ha a kárt nem okozó gépkocsival szerződsz hozzájuk, akkor arra; mivel „a megelőző 3 évben a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével kárt okoztak a KGFB terhére.”


De van még tizenkét további biztosító, és igen változatos, hogy melyikük pontosan milyen esetekben és milyen mértékű károkozói szorzót használ.

Van, amelyiknél nincs is.

És ha mostantól számított 60 napon túl van bármelyik autód évfordulója, akkor még nem is lehet tudni, hogy melyik biztosítónál mik lesznek az évfordulódkor a feltételek, mert jó részük havonta változtat, a változtatást pedig elég 60 nappal előbb kihirdetniük.


De, nem ez az egy tényező határozza meg a díjat; ha akár kalkulátort használsz, akár emlékszel a szerződéskor megadandó adatokra; igen sok van.

Lehet, hogy összességében annál a biztosítónál olcsóbb díjad adódik, amelyik alkalmaz károkozói szorzót, mint amelyik nem; lehet, hogy olyannál adódik összességében alacsonyabb díjad, amelyik magasabb károkozói szorzót használ.


Úgy 55-50 nappal az évforduló előtt kalkulációt kell végezni az évforduló napjára (Netrisk, CLB, MABISZ, Insura stb.), és adódik, hogy melyik a legolcsóbb. Aztán hogy van-e benne károkozói szorzó vagy nincs, és ha van, mekkora; teljesen mindegy. Azzal, vagy anélkül annyi a díj és kész. Persze, ez akkor igaz, ha a megadandó adatoknál a kérdésre nem tagadod el a károkozást. Nem érdemes „elfelejtkezni” róla, mert nyilván van tartva a Kötvény Nyilvántartó Szervnél (MABISZ), amely elektronikus kapcsolatban van minden biztosítóval.

Ha találsz olcsóbbat, akkor kalkuláció után van időd felmondani a biztosítást az évforduló napjára; ahhoz, hogy érvényes legyen, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt meg kell kapnia a biztosítónak. Aztán az évfordulóig ráérsz a kiválasztott biztosítónak szerződésajánlatot tenni. A szerződés kezdőnapja az évforduló napja legyen; hiszen az évforduló napjára lehet felmondani az előző szerződést.

máj. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
csak azé ugrik meg, amivel baleseteztek. nem is értem, a másiknak mi köze lenne ehhez.
máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a biztosító fogja megmondani.


"hogy ha azt választod, hogy megtéríted a károsultnak kifizetett összeget, akkor nem sorolnak vissza a bonus-malus rendszerben; így, amiatt nem nő a díj."


Amiatt nem, de lehet, hogy a biztosító pótdíjat alkalmaz, így azonos bónusz fokozat esetén is nő jelentősen a díj!


Van olyan biztosító is, ami régi ügyfél esetén 1 kárt benyel.


Ha nekem B10-em lenne, meg 20 000 ft éve díjam, biztos nem fizetnék szebbe százezreket.


Azért van a biztosító, oldja meg!

máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!