Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kölcsönadásit nem írtunk,...

Kölcsönadásit nem írtunk, jött a 100. 000ft-os büntetés, nem vállalja. Mit tegyek hogy neki kelljen kifizetni?

Figyelt kérdés

Tavaly kölcsönadtam a haverunknak az autóm és nem írtunk róla papírt mert ismertem a gyereket és megbízhatónak tűnt.azt mondta bármit csinálna kifizeti,egysteri eset volt .

Novemberben küldtek egy rendőrségi felszólítót miszerint átment a piroson és engem mint tulajt megbüntettek 100 Ft-ra.A gyereknek szóltam,azt mondta én hazudok,nem fizeti ki mert ő nem ment át semmi piroson,amúgy sincs pénze hagyjam békén,így jártam.

Most mit tegyek?Én nem tudom kifizetni,részletre nem engedik,papir nélkül én felelek.A gép hátulról fényképezte,így csak egy fej látszik,nem nagy bizonyító erejű.

Van erre megoldás?Járt már vaalki így?


2009. febr. 8. 14:50
 1/8 anonim válasza:
81%
sajnos ez a barát akkor nem barát itt nem tudsz mit csinálni szerintem bizonyítani nem tudod ő meg tagad(gondolj bele ha a szerepetek felcserélődik te kifizetnéd? lehet h ugy gondolod nem bár 100%-ból 70% nem fizeti ki szerintem szemét volt a barátod)amugy van lehetőség verd ki belőle
2009. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Szedj össze két másik havert és verd ki belőle.
2009. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy látszik e a feje, a közigazgatási bírság szempontjából mindegy. Ha a vezető ismeretlen marad, a tulajdonos fizeti a bírságot.


Te perelheted polgári peresen a fotó bizonyító ereje híján is, ha van egyéb olyan bizonyitékod, tanúk, stb, ami kétséget kizáróan bizonyítja, hogy ő használta az adott napon az autót.

2009. febr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a Google-ba, hogy: objektív felelőség

[link]

[link]

[link]

És még tudnék küldeni ehhez hasonlókat.

2009. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
78%
valszeg ki kell fizetned és az autót meg szerezd vissza. ha megtudja hogy kifizetted nem érdekli az egész és nem kizárt hogy jönnek az ujabb csekkek....
2009. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kijött újra a csekk, a gyerek nem fizeti ki, azt mondta nem érdekli,oldjam meg.

45 napot kaptam hoyg fizessem ki, különben adóként verik be rajtam.

Azt olvastam hogy ha magánokiratban elismeri hogy ő vezette,polgári peres úton lehet behajtani rajta.

Nő vagyok, nem tudom kiverni belőle,sőt attól félek ha odaállítok hoyg irja alá ezt a papirt megver.

2009. dec. 3. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen.. ez a tanulópénz.. nőt, autót kölcsön nem adunk, pláne papír nélkül..
2009. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél Bölcs Bagoly!

Csakhogy ez engem nem húz ki a csávából.

2009. dec. 17. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!