Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretném eladni az autómat...

Szeretném eladni az autómat hitelátvállalással! Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Van egy Daewoo Matizom ami még majdnem 900.000Ft hitel van ezt egy srác átvenné tőlem... Én kinéztem egy VW borát és azt is átvállalással adják el. Mit kell tennem??? Csak a bankhoz kell segítségért fordulni? Van esetleg veszíteni valóm?
2009. febr. 10. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy mennyi az autó EUROTAX értéke. Ennek függvényében határozza meg a bank, hogy mennyi hitelt ad még az autóra. EUROTAX ár 80%-a finanszírozható. A hitel több, mint az EUROTAX 80%-a akkor a különbözetet az új tulajnak ki kell fizetnie neked (önerő címszó alatt), hisz neked is ki kell fizetni a hitel és TAX érték közötti különbözetet. Ahhoz a bankhoz kell fordulni, ahol a hiteled van. Írtok egymás között adásvételit, és az új tulajra írnak hitelszerződést, természetesen ugyanolyan feltételekkel bírálják el az ő hitelkérelmét a Matizra, mintha egy keresekedésben vásárolna és hitelt szeretne felvenni. És fordítva a TE vásárlásod esetében is ugyanez a teendő.
2009. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Pl. ha az autó TAX értéke 900.000.- Ft és a hitel is 900.000.- Ft akkor erre az autóra max. 720.000.- Ft hitelt ad újra a bank. Ezt már szigorúan nézik.

Pl: a TAX 800.000, akkor a fennálló különbözetet neked kell befizetned a banknak, vagy az új tulajnak, megegyezés szerint, és ebben az esetben már csak 640.000.- Ft hitelt ad a bank az autóra. Rermélem érthető vagyok, ha nem kérdezz nyugodtan.

2009. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért ennél macerásabb .

Egyrészt itt az eladási és vásárlási szándékodnak nincs jogi köze egymáshoz, az két független ügylet.

de a két esetre ugyanaz a metódus vonatkozik,mivel hitelátvállalás.

Vagyis:

A leendő vevőddel be kell menni a te bankodhoz, hogy egyáltalán a hitelbírálatot rá vonatkoztatva megcsinálják.Ha a bank jóváhagyja akkor jön a dolog pénzügyi rendezése.


A venni szánt autóval kapcsolatban pedig a te hitelképeséged fogják elbírálni.


A buktató az lehet az egészben, hogy előbb adod el a te autódat, és a hitelátvállalást, amit te akarsz tenni ,azt nem hagyja jóvá a bank. Na ekkor autó nélkül maradhatsz, erre figyelni kell.


Na meg a fenti válaszoló által írt eurotax érték, és banki hátralék egyeztetése is megfontolás tárgya.

2009. febr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon buta vagyok ebben a témában,ezért is köszönöm a segítségeteket.

Tehát nem megy ennyire egyszerűen,mert én úgy gondoltam,hogy az anyum nevéről a hitelt(mert ő vette az autót)átírják a vevőm nevére és ennyi az egész... Húúú ez így gáz nagyon...

2009. febr. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!