Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A műszaki vizsga mindenhova...

A műszaki vizsga mindenhova érvényes?

Figyelt kérdés

Ha pl. külfőldi autója van valakinek, külföldi műszakival, akkor itthon belekötnek a rendőrök, vagy nem érdekli őket, csak van, és jó?

Pl. itthon nem lehet első ablakot 75% nál jobban sötétíteni, ha valahol külföldön besötétíti az ember, olyan 40%-osra és ott levizsgáztatja, mondjuk itthon vezetget vele, és megállítja a rendőr fog valamit mondani, hogy az itteni törvények zet nem engedik?

Vagy külföldön nem lehet vizsgáztatni autót,vagy hogy működik ez?


2011. ápr. 14. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek pölö a műszakihoz semmi köze, ugyanis a sötétítés nem vizsgaköteles.
2011. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem igazán értem.

Úgy tudom, hogy ez pl. valami szabálytalan módósításnak minösűl, és műszakin nem engedik át, plusz a rendőr megbüntet érte.

2011. ápr. 14. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Azzal hogy Magyar állampolgár vagy, a Magyar szabályok vonatkoznak rád. Kiv, ha legalább az év felében külföldön laksz. (min 180 nap) Pl én Horvátban hajóvizsgáztam. A Horvát állam szerint az bárhol jó. Ha egy Horvát állampolgár hajózik ezzel a jogsival Magyarországon, akkor OK. Én nem használhatom, mert Magyar vagyok, és meg kellene csinálnom az 5ször annyiba kerülő Magyar hajós vizsgát is hogy hajózhassak Magyarországon. "Hazám hazám, te mindenem"
2011. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy műszakin nem engedik át, ha szabálytalan az nem jelenti azt, hogy felszerelés után azonnal műszakiztatni kell mint például a vonóhorognál.

Itt is lesötétítheted teljesen műszaki után azonnal, két évig a kutya sem fog törődni vele (kivéve a rendőr). Neked kell tudni, szabályos-e vagy bevállalod a büntetést.

Egyébként nem 75%-ban lehet sötétíteni, hanem 75%-ban kell áteresztenie a fényt.

2011. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!