Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudom,2 hónap után...

Hogyan tudom,2 hónap után átiratni az autót? El tudom-e adni esetleg?

Figyelt kérdés

Nem irattam át az autót 2 hónapja, de van róla igazolásom. Most viszont szeretném eladni.


Tisztelt válaszadók,az alábbi lenne a történet.

Vásároltam egy használtautót kb. 2 hónapja.

A vásárlás után 10 nappal bementem az okmányirodába,hogy átirassam,de a törzskönyvét elhagytam régebben,így azt mondták,ott,hogy nem kell még átiratnom,mert elkezdik "köröztetni" a törzskönyvet,majd ha nincs meg,akkor átirathatom. Azt mondták,hogy 1 hónapra rá érdeklődjek,mi a helyzet,illetve mehetek átiratni a járművet.

Közben adtak egy pecsétes igazolást,hogy azért nincs átiratva a gépjármű,mert nincs meg a tk. keresik stb.,teljesen hivatalos,elfogadják a rendőrök is.

Azt nem mondták,hogy ez meddig érvényes.


Nos,most még nagyobb anyagi csődben vagyok,tehát,nem hogy átíratni nem tudom,szeretném eladni.

Ez egy 1989-es kis furgon,nem túl sokat ér,viszont,már nem akarom rákölteni még az átírást is eladás előtt.

Így szeretném eladni,az a kérdés,a vevőnek dupla átírást kell-e fizetni-e vagy sem?


Köszönöm megértő válaszaikat.


2011. máj. 21. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségi "nyomozati idő" 60 nap tehát éppen most jár le. Ideje bemenni az okmányirodába rákérdezni.

Az autót amúgy sem adhatod el addig amíg nincs meg a törzskönyv (pótlás),hiszen kis hazánkban azé az autó akinél a törzskönyv van - tehát most senkié és senki nem is adhatja el.

A Te átírásodat Te fizeted (hacsak nem alkuszod bele a vételárba).

Az ún. "kettős átírás" a múlté,mindenki a sajátját fizeti,ha nem akkor a NAV behajtja az illetékesektől a rájuk eső részt.

2011. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasznosnak értékeltem és köszönöm!
2011. máj. 21. 21:58
 3/6 anonim válasza:

"azé az autó akinél a törzskönyv van" pontosabban akinek a neve+ címe a törzskönyvön van.


Az én autóm törzskönyve lehet Kis Pistánál is, attól még az autó az enyém és nem az övé. Legalábbis számomra ez tűnik logikusnak. És ez nem kötekedés akar lenni.

2011. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor ne is kötözködj.

Sok olyan autóval találkozom nap mint nap aminek "Kis Pista" a tulajdonosa törzskönyv szerint (szívás mert a súlyadótól bírságig minden nála landol első körben) viszont már a harmadik új tulajdonos ül a kocsiban 3 adásvételivel bizonyítva igazát,jogosultságát.

Kis Pista autója az ő nevére szóló törzskönyvvel viszont az enyémre szóló adásvételivel - AZ ENYÉM,ha a törzskönyv is nálam van.Anélkül egy darab papír csak ami legfeljebb pereskedésre elegendő csalást és okirat hamisítást boncolgatva.

A törzskönyvet pl. NEM IS LÁTOD míg bankhitel van a kocsidon,azt a pénzintézet őrzi plusz fedezetként nehogy eladd a biztosítékot.

De ha zálogot veszel fel az autóra azt némelykor tovább használhatod de a törzskönyv a hitelező páncélszekrényében landol.

A törvényben,jogban ne keress logikát,az írott sablon melyeket az "íratlan szabályok" kicsit sem egyszerűsítenek.

Ha az autód törzskönyve nálam van akkor az nem a Te tulajdonod mindössze birtokolhatod,a használója vagy üzembentartója lehetsz max.hiszen nem tudnád értékesíteni.

Az sincs lefektetve sehol szó szerint,hogy csak az a Tiéd amit pénzre tudsz cserélni (ingóságról,ingatlanról beszélünk) - mégis így van. A gyakorlatban legalábbis.

:p))

2011. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
baaaaaaaaaaaazd meg
2011. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mit várunk a magyar jogtól. Azt biztos nem hogy egyértelmű és logikus legyen.
2011. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!