Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerb rendszámú autót hogyan...

Tizie kérdése:

Szerb rendszámú autót hogyan használhatok Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerb - magyar kettősállampolgár vagyok és szeretném szerb rendszámú autómat Németországba vinni és ott használni. Mit tudtok milyen jogszabályok vonatkoznak rám? Lehetséges-e vagy el kell adnom és Németben venni egy másikat. Nem szeretnék megválni tőle. Halottam valami olyat hogyha az autót a német adóhivatalnál bejelentem és az autóm adóját Németországban is fizetem nem büntet meg a rendőr.


2011. máj. 28. 15:40
 1/3 anonim válasza:
Nekem most a magyar rendszámos autómra szálltak rá,nagy körvonalakban annyit,hogy ha 6 hónapnál régebben használod az autót,ki kell hoznod a felelősség biztosítását igazoló okmányokat ide,és mivel otthon fizeted ,de itt használod németbe az autót, megjutalmaznak azzal hogy itt is kell kötnöd egy biztosítást féláron.a rendszámot leadod,és kapsz helyette egy Z betűset.de viszont a rendszámot csak akkor kapod meg ha németbe csináltatsz egy műszaki vizsgát.Ezen kívül fizetned kell még valami környezetvédelmi "izét",nem tudom pontosan a nevét,ne haragudj.De ez autó függő.
2011. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztosan nem olcsó mulatság.
2011. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Es szerinted az hogy az én autóm unión kívüli akkor az nem esik más elbírálás alá? És hol intézted ezeket az iratokat melyik hatóságnál. Na és mekkora költség volt.
2011. máj. 28. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!