Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érdemes megvenni? Opel corsa...

Érdemes megvenni? Opel corsa B swing '94

Figyelt kérdés

Első tulajtól, 17 éves a kocsi. 75 000 km van benne, nem hajtották túl, keveset mentek vele. Bár nekem elég gyanús ez a kevés km állás. Valaki azt mondta, hogy előfordul, hogy a km óra egyszer csak átfordul és igy nem a valós km-t mutatja, ez igaz?

400-ért árulják, de 350-ért valószinűleg elhozható.

Elvileg jól karban van tartva. Benzines, 5 ajtós.

Első kocsim lenne és viszonylag gyakran használnám hosszabb utakra is, havi 2-3 alkalommal.


2011. szept. 20. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha átfordult már egyszer akkor 175 000van benne,17 évesen més az sem sok ( ha tényleg ennyi.. ).

Szerelővel nézesd át, ha azt mondja, hogy jó akkor megveheted.

Milyen motorral ?

2011. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az árát kicsit sokallom.
2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha kereskedő árulja akkor felejtős, ha magán ember akkor nézd meg jól magadnak a palit, hogy mit néznél ki belőle a legjobb volna vinni magaddal 1 szerelőt,

de ha tényleg annyira fain állapotban van akkor 1 öt ajtósért jó a 350000

2011. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmi árban mennek, de azért találni olcsóbban is.

[link]

"nem hajtották túl, keveset mentek vele" ezt bemondásra elhinni elég nehéz, ha szomszédé, ismerősé akkor sem tudhatod, hogy használták

2011. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez az ár már eleve magas, még szinte jó állapotnál is! A másik hogy szerintem már rég nem volt a 94-es autóba 5 számjegyű óra, átfordulni átfordulhatott, de nekem a 95-ös Corsa órája 150 ezret mutatott és biztos hogy nem volt valós annak ellenére hogy magyarországon helyezték először forgalomba.
2011. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21.11 Legyünk egy kicsit kreatívak, ha a 17 éves kocsiba 75 ezer van akkor évente átlagosan 4412 km-t tett meg. Nem tartom lehetetlennek, de ritka mint a fehér holló.
2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ja igen, elfelejtettem irni, h 1.2-es motor van benne.

többen is ismerik a kollégáim közül a tulajt, ők mondták, hogy valóban nem hajtották túl. Egy idősebb tanárbácsiból meg én sem nézném ki, hogy rallyra járna vele :)

A km óra szerintem is inkább 175 ezer.


egy kollégámmal mentem volna el megnézni, Ő ért a kocsikhoz eléggé.

Sokan azt mondják, hogy nem érdemes megvenni csak akkor ha tényleg nagyon jó állapotban van. Lehet, hogy csak annyi lesz, hogy megnézem, pusztán kiváncsiságból, de meg nem fogom venni


köszi mindenkinek...de azért még jöhet tanács :)


500 ezer és 1 milla között gondolkoztam egyébként autóvásárlásban. Kereskedőtől nem nagyon szeretnék venni és nem is gondolkodom túl nagy autóban, a fogyasztás legyen minél kisebb.

2011. szept. 20. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az jól hangzik, az idős tanárbácsi már végre rászánja magát hogy vesz valami újabbat:) de komolyan sokkal régebbiebben láttam csak 100 ezerig mérő órát, amúgy a 175ezer km még nagyon rendbe lenne egy ilyen korú autónál. De úgy általánosságba 17 éves autónál nagyon jól le kell ellenőrizni hozzáértőnek a műszaki állapotot ha meg akarjuk venni. Ha újkorától van a tanárbácsinál akkor lehet hogy épp elcsipel egy ennyit futott autót, ha nem akkor már átverhették Őt is sokéve. De jobb irány a kereskedéstől sokkal, és ettől függetlenül jól átnézve, ha Ő már elhatározta a cserét, bement egy pár helyre ahol fillérekért számolták volna be, bőven érdemes alkudni ha megnéztétek és eldöntöttétek hogy kell. Mert úgy sem alkudsz többet mint amit a kereskedő ad érte:) Ha jó, mondd a tanárbácsinak hogy ennyit tudok adni és fájó búcsut vesz tőle, Te meg használod majd tovább:)
2011. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) köszi!

megnézzük, aztán meglátjuk! :)

2011. szept. 21. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!