Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az ismerősöm gépkocsiját...

Ha az ismerősöm gépkocsiját vezetem úgy hogy ő nincs ott, akkor kell hogy legyen nálam meghatalmazás a részéről?

Figyelt kérdés
(Belföldi útvonalra értem)

2012. jan. 2. 03:47
 1/7 kik10 ***** válasza:
Igen. Csak írja alá
2012. jan. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Még ha egy centit se mész vele de beindítod a kocsi motorját, onnantól gyakorlatilag járművezető vagy, így a járművel elszámolás is vonatkozik rád.

Ha nincs igazolásod akkor akár önkényesnek is minősíthetnek illetve a vonatkozó szankciókat alkalmazhatják veled szemben.

Legyen papírod.

2012. jan. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kell meghatalmazás? Az jövendőbeli apósom (tehát még csak ismerős) évek óta kölcsön szokta adni a kocsiját, ha szükségem van rá, addig ő az enyémet szokta használni. Neki kombija van, nekem sedan és gyakran kell a plusz hely. Sose írtunk semmilyen papírt. Már többször is megállított a rendőr, de sosem volt gond belőle. Ott volt a forgalmi, rákérdeztek, hogy kié a kocsi, mindig mindent rendben találtak. A biztosítás meg kocsira szól nem? Vagy tévedek? Ez a meghatalmazás nekem teljesen új.
2012. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmiféle meghatalmazás országon belül. Ha nálad van a forgalmi akkor automatikusan nem feltételezi a rendőr, hogy loptad volna.


Ugyan így ha én céges autóval utazom és nálam van a forgalmi kutya se kér tőlem munkáltatóit...


Ha el akarod hagyni az országot a kocsival akkor már kell meghatalmazás.

2012. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
dehogy kell meghatalmazás, annyi, hogy megkérdezi a rendőr, hogy ki neked az, akié az autó (pl. apósod) és ha minden rendben mész tovább
2012. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi a helyzet abban az esetben, ha a barátnőm külföldi rendszámú autóját kapom kölcsön? Tavaly 30 napos kölcsönadási szerződést írtunk, és nem tudom hogy érvénybe lépett-e az a módosítás, miszerint papírral is csak 1 napig vezethetem?
2012. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
neked nem kell semmi papír max egy gépjármű kölcsönadási szerződést írtok ez az ismerősödnek kelhet ,ha kijön egy büntetés pl:gyorshajtás, parkolás stb ezzel tudja bizonyítani, hogy te vezetted az autót és nem ő , mert különben neki kell fizetni a büntetést , de mé csinálnál neki rosszat? :) úgyhogy nem kell semmi
2012. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!