Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt jogsi és az új alkalmas...

Lejárt jogsi és az új alkalmassági papírral együgyűt érvényes a jogsim (vezethetek vele)?

Figyelt kérdés

4 hónapja lejárt a jogsim és elmentem az orvoshoz megcsinálni az alkalmasságit meg is csinálta és azt mondta hogy evvel az alkalmassági papírral és a lejárt jogsival ugyanúgy vezethetek.

Jövőhét kedden mennék az okmányirodába.


2012. jan. 13. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak akkor vezethetsz ha a jogsit az okmány irodába elintézted és kaptad róla azt a papírt. Na akkor vezethetsz. DE most mások kedvéért még azt leírom hogy ezzel a papírral a friss első jogsisok még NEM vezethetnek csak azok akiknek már ez lesz a 2. vagy a sokadik jogsijuk egy adott kategóriából.
2012. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem ez lenne a második jogsim mivel az előző lejárt és azt mondta a háziorvos hogy az alkalmassági papírral együtt ugyanúgy vezethetek. Csak nem akarom hogy azt mondják hogy vezethetek közben meg megbüntetnek a rendőrök
2012. jan. 13. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy csak az okmányirodában kapott papírral vezethetsz,.
2012. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor mért mondta a háziorvos hogy vezethetek??
2012. jan. 13. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszi, tudja. De NEM. 326/2011 Korm. rendelet írja elő mivel vezethetsz. Ez pedig a lejárt vezetői engedély és az okmányiroda ( közlekedési igazgatási hatóság)által kiadott papír. itt a hivatkozott jogszabály szövege.


3. § (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:


a) a vezetői engedély,


b) az ideiglenes vezetői engedély,


c) a nemzetközi vezetői engedély.


(2) A Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az ügyfél által együttesen bemutatott, az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított és az ügyfélnek átadott adatlap a vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás kezdeményezését követően az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.

2012. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!