Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi kell ahhoz, hogy kereskedők...

Mi kell ahhoz, hogy kereskedőként átírási illeték és egyéb papírok nélkül ússzam meg az autóvásárlást?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem, hogy a sok autókereskedés hogyan veszi meg az autókat? Nyilván nem fizetnek átírási illetéket, meg egyéb dolgokat mivel buknák a hasznot. Én csak nagyon kicsiben szeretnék olyat csinálni, hogy régebbi autókat megveszek, majd igényesen felújítva megpróbálom őket eladni. Nem ebből szeretnék megélni, csak nagy hobbim ez a dolog. Milyen papírok kellenek ehhez, mi szükséges egy ilyenhez?
2012. jan. 15. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Cég autókereskedelmi fő tevékenységi körrel (5010).

Átírási illetékmentességet kapsz (amennyiben kéred) ez esetben ki kell vonasd a gépjárművet a forgalomból (fél évre 2300.-) és a törzskönyvet le kell adnod az okmányirodában és majd az új tulajdonos kapja eladást követően.

Kicsiben nem biztos,hogy megéri,céget fenntartani komoly költség,bejelentési kötelezettségek,adók,járulékok,könyvelés etc.

Pláne igényesen felújított régi autókra nincs igazán fizetőképes kereslet.

2012. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Ezek szerint ha jól értem eredetiségvizsgát sem kell csinálnom, tehát kvázi mindenféle plusz költség nélkül elhozhatom az autót. Lehet nincs rá nagy igény, de mint mondtam nem megélni szeretnék belőle, a céges része már tényleg nehezebb, de utánajárok mennyire megoldható a dolog.
2012. jan. 15. 22:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami még közben eszembe jutott, ez az átírási illetékmentesség mennyibe kerül? Mármint úgy értem, a kiváltása mennyivel rövidíti meg a pénztárcát :)
2012. jan. 17. 23:03
 4/4 anonim válasza:
Engem Főként az érdekelne ezt az illetékmentességet hol lehet igényelni? A hivatal nem tud semmiről még felvilágosítást se tudnak adni.
2013. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!