Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlásnál...

Használt autó vásárlásnál milyen költségekkel kell számolnom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
22 éves vagyok 2007 óta van jogosítványom. Szeretnék használt autót vásárolni és az lenne a kérdésem, hogy milyen költségek merülnek fel? (átírás, biztosítás, eredetvizsgálat...?) 1995-1998 közötti évjáratú 1000-1200 ccm-es opel corsa-ra gondolok. Kb. mennyibe kerülne ez nekem? A másik kérdésem, hogy ha külföldi autót vennék, akkor hogy is van ez a reg adó? És azon kívül kell még valamit fizetni vagy "csak" ugyanazt, mint ha magyar autót vásárolnék? Van egy konkrét autó: Németországból hozták be 1997-es Opel Corsa 1.2-es benzines 250.000 Ft magyarországi forgalomba helyezéssel. Konkrétan ez az autó mennyibe is kerülne nekem? A műszaki vizsga hogy van, le kell vizsgáztatni minden külföldi autót vagy elég, ha van rajta műszaki? Kicsit hosszúra sikeredett, de nagyon köszönöm a válaszokat előre is!:)
2012. jan. 17. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyar autó esetén eredetvizsga, átírás, ezek kb. 50ezer ft.

Külföldi esetén regisztrációs adó (ez évjárattól, motortól, üzemanyagtól és környezetvédelmi osztálytól függ, a corsára kb. (az 1.2esre) 80 ezer forint, a kisebb motorosra olcsóbb

plusz az átírási költségek


külföldit le kell műszakiztatni mert a regisztráláskor új rendszámot (magyart) kap, ráadásul itt mások a jogszabályok, ez plusz kb 30 (magyar autó esetén is)

2012. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha értem, köszi szépen. Tehát kis értékű autót nem nagyon érdemes külföldit venni... :/
2012. jan. 17. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát kintről újabbakat éri meg mert azok már Euro 5-ösök (pl a D Corsa-azt hiszem 2006-tól van ez forg.) és arra csak pár tíz ezer a regadó
2012. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "250.000 Ft magyarországi forgalomba helyezéssel."

Ez azt jelenti, hogy minden ki van fizetve és magyar rendszám van rajta, neked max. az átírást és a biztosítást kell fizetned.

2012. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha így vín, akkor a 250.000 Ft-os nagyon megéri. Meg is érdeklődöm, mert jónak tűnik az autó. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 18. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!