Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Bank által visszavett autókat,...

Bank által visszavett autókat, motorokat, hogy lehet illetve érdemes-e venni?

Figyelt kérdés

Első sorban a menete érdekelne a dolognak. Úgy hallottam, hogy ezeket licitálásra bocsájtják. Azaz ha mondjuk az ember a száz forintból 80 at fizetett vissza, akkor a bank kikiáltja az sutót 20 forintért, hogy neki bejöjjön a vesztesége, és a husz forint feletti összeget oda adja a volt tulajnak. így megy ez? érdemes ilyen autokat, motorokat venni? az ilyen aukciókról, hol lehet értesülni? Esetleg internetes oldalon? Ezek általában a rendes piaci értékük hány százalékáért találnak gazdára?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 22. 21:54
 1/8 A kérdező kommentje:

sutót = autót

bocsánat :)

2012. márc. 22. 21:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kocsiknak az állapota általában kritikán aluli. Borzalmasan levan harcolva a többségük!

A jó vételeknek pedig általában jó előre megvan a gazdája egy autó nepper személyében.


Én itt voltam többször:

[link]


Hát valami borzalmas kocsik voltak. Szerintem máshol sincs másként.

2012. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mostanában sok embernek elszállt a kocsija,ki lehet fogni egy két jó bőrben lévő darabot. Feltéve hagy egy nepper nem tejel,(amit nem igen hiszek) hogy ő kapja a zsíros falatot.(kocsit)..

Ami ottmarad meg szemétre való..


Vagy háztól,vagy megbízható ( :D ) kereskedőnél böngéssz..

2012. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerinted aki már a kocsi törlesztőjét sem tudta fizetni az mennyit költött mondjuk olajcserékre - karbantartásra? Na ilyen lesz a kocsi állapota is...
2012. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senki sem a pénze ellensége,a bankok aztán meg pláne!

Senki nem olyan bolond,hogy ötödáron áruljon valamit,mondván máskor más már kifizette a különbözetet és azt odaadja a volt adósának!

Eladja amennyiért tudja és a különbözetet napi kamattal számolja,követeli tovább a volt tulajtól ...

Vagy borítékos árverés dívik a kereskedőknél (az viszi aki a legtöbbet ígéri) vagy ami publikus,átlagemberek számára is hozzáférhető az alapból olyan licitről indul mely józanságát megkérdőjelezi az autó állapota.

Csak az tűnik alkalminak aminek a "torka véres" aztán később kiderül,hogy többe került a leves mint a hús ...


[link]


[link]

2012. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindenkit lebeszélnék erről a bankos autó vételről...

Jártam kecskeméten és szegeden is banki telephelyen! Elszomorító a látvány...


betört szélvédő, lelakott utastér, széthajtott motor stb stb... Ezek az autók többnyire pénztemetők. Akinek még a hitel törlesztésére se volt pénze gondolhatod mennyire szervizelte az autóját.


Ha behoznak egy jobb állapotban lévő autót azt egyből kijátssza a telepvezető egy ismerős kereskedőnek. (ezt biztos forrásból tudom)


Egyébként ezeket a romhalmazokat kb 10%-al árulják a piaci ár alatt. Az más kérdés ha az valaki megveszi akkor rá kell költeni minimum 200-300 000ft körül, hogy autó legyen belőle!

2012. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekünk volt ismerősünk, aki egy banknál dolgozik, és ezekkel az autókkal foglalkozik.

a barátomnak rögeszméje volt, h vegyünk tőle autót, mert tuti nem csesz át. hát tévedett.

nos, az autót 300ért vettük, 1 év alatt ugyanennyit rá is költöttünk. nem azt terveztük, h ezzel megyünk a leendő gyerekünk ballagására, de azért jó lett volna, ha nem egy pénztemetőt vásárolunk.

aztán elmentünk egy nepperhez, beszámította 250ért, és vettünk egy sokkal jobb állapotú, alacsonyabb fogyasztású, újabb, magasabb presztízsértékű autót, amire eddig max annyit költöttünk, ami elengedhetetlen (műszakiztatás, olajcsere, apróbb alkatrészek cseréje) az autószerelőnk azt mondta, hogy nagy szerencsénk volt, jó vételt fogtunk ki.


szóval ha nem muszáj inkább vegyél egy normális autót háztól, de ilyen dolgokban nagy szerencse is kell, hogy jót fogj ki.

vigyél magaddal egy korrekt szerelőt, aki átnézi a verdát, és őszintén megmondja, hogy érdemes-e belevágni.

2012. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki már tudja ,hogy nemsokára viszi a végrehajtó a kocsiját az bizony széthajtja üveghangon, direkt tönkreteszi a verdát ,volt olyan aki kavicsot szórt a motorba, szétvágta a vezetékeket ,eladja a légzsákokat stb stb .Szóval nem érdemes ilyet venni.
2012. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!