Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az okmányirodában kiadott B...

Az okmányirodában kiadott B kat. Papírral (másolt példány) lehet vezetni? Vagy meg kell várni míg kiküldik a vezezetöi engedélyt?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom ha igazoltatnának - mondjuk rendörfüggö a dolog - csak figyelmeztet hogy várjak a jogsira.
2012. márc. 27. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Bátran vezethetsz,helyettesíti a jogsit.
2012. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem az első ilyen kérdés. Sőt, nem is a századik. Nem lehet vele semmit sem vezetni, legfeljebb elektromos áramot és háztartást. Ha van korábbi jogosítványod és kategóriabővítés vagy az orvosi alkalmasság megújítása miatt cseréled, akkor érvényes. Egyébként nem vezethetsz vele, csak a rendőr jóindulatán múlik, hogyan reagál rá.
2012. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele vezetni.
2012. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom mere felé veted át a papirt de elvileg ott automatikusan elmondják nem vezethetsz ha meg teszed már nem lesz kártyád mert rendőr ugy veszi nem vagy hivatalos gépkocsivezető aki engedélyel rendelkezik, tud meg mert nem vagy még beregisztrálva 1 hely közlekedési hatoság ... másik okmányiroda hivatalos nyilvántartó.

mikor elkészul be fognak regisztrálni addig nem szerepelsz sehol sem.

2012. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
confiance, én is így tudom, (az illetékesek válasza az okmányirodában a nem tudjuk volt)
2012. márc. 27. 10:50
 6/8 A kérdező kommentje:
és megjegyezném kategória bövítés volt
2012. márc. 27. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vezetői engedély kérelmezésekor nem lehet vezetni a papírral, DE neked - mint írtad- kategória bővítésed volt. Ebben az esetben vezethetsz a papírral és a régi vezetői engedélyeddel. Itt a jogszabályi hivatkozás:


326/2011 (XII.28.) Kormány rendelet


3. §

(2) A Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az ügyfél által együttesen bemutatott, az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított és az ügyfélnek átadott adatlap a vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás kezdeményezését követően az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.

2012. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Akkor hogy minden tiszta legyen:

Van M kategóriás jogositvanyom, es ha megkapom a (B kategóriás) papirt, akkor azzal es a jogosítvánnyal vezethetek autót? Köszönöm:)

2015. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!