Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lecserélem a motoromat egy...

TOMAtm kérdése:

Ha lecserélem a motoromat egy nagyobb teljesítményűre akkor a különbözetet kell kifizetnem adóban az államnak?

Figyelt kérdés
Vagy hogy van ez most?vagyonszerzési illetéknek hívják,de ha eladok-cserélek valamit akkor visszafizetik?szerintem ez így lenne korrekt(vagy nevezzék másnak pl: LOPÁS.Forgalmi adó-t akartam írni de az már van rajta,regisztrációs adónak is mondhatnánk mert más nevére kell beregisztrálni,de hát az is van már rajta).Mert ugye aki megveszi tőlem a gépet az is befizeti és akitől én veszem az is befizette már egyszer meg én is fizetek.Nem poén mert egy 1000es gépet adok el(cserélek be)amire volt 70ezer körül az adó májusban,és egy Hayabusát hoznék amire 110 000 -ft csak ez a tetves illeték.

2012. aug. 16. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Miféle különbözetről beszélsz?

Ha veszel bármilyen autót-motort akkor "átírást" fizetsz,forgalmi engedély árától vagyonszerzési illetékig bezárólag mindenféle adalékból összetevődően.

Amikor külföldről behozol egy gépet akkor kell "regisztrálni" ami egy egészen más adónem.

Valahol jogos a felháborodásod de ez van.

Tetézzem?

Mert ha belegondolsz akkor a már leadózott jövedelmedből vásárolt moci árát adóztatják meg újra meg újra,meg újra...

Közel akkora üzlet mint a parkolási pénz ahol nulla szolgáltatásért kell vagyonokat vagy horror bírságokat fizetni.

2012. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen értem,de a 'vagyonszerzési illeték' -et befizeti az új tulajdonos,mivel ő szerez 'vagyont' én nem,azt gondolom h akkor nekem 'vagyonvesztési illetéket' kellene kapnom.nekem ez így logikus,másképp nem jut róla más eszembe csak az hogy meglop az állam.
2012. aug. 16. 18:43
 3/4 waland ***** válasza:
Na az utolsó tagmondattal meg is fejtetted a rejtvényt, pontosan ez történik :(
2012. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akármit is szeretnél, ha veszel egy másik motort, gyönyörűen be kell fizetned a teljes illetéket. Nem is értem, hogy ez miért kérdés.
2012. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!