Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 9 hós gyerekre írathatom az...

9 hós gyerekre írathatom az autót?

Figyelt kérdés
vettünk egy autót,amit jelenleg kölcsönbeadásival használunk.Decemberben lesz átíratva,a kislányunk nevére és az apukája lenne az üzembentartó.A kérdés konkrétan az lenne,hogy lehet-e a gyerek nevére íratni és ha igen akkor kinek kell aláírni helyette?(Gondolom nekem)Illetve,hogy meg lehet-e oldani az átírást és az üzembentartóit egy füst alatt?Köszönöm!
2012. okt. 25. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Persze, és az objektív felelősség értelmében majd a 9 hós gyereket fogják büntetni. :)

Remélem, volt annyi eszük a törvényalkotóknak, hogy életkorhoz kötik a dolgot.

2012. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de egy véleményt engedj meg.

Ennek mi értelme?

Persze tudom, meg akartok úszni valami fizetési kötelezettséget.

De nem gondolod, hogy ez annyira egyértelmű, hogy a NAV azonnal rátok ugrik?

2012. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem fizetési kötelezettséget akarunk megúszni,hanem azt akarjuk elkerülni,hogy ha esetleg a végrehajtó jönne,ne vigye el a kocsit.Sajnos szégyen de mindkettőnknek van tartozása.Más dolog,hogy nem a saját hibánkból.
2012. okt. 25. 11:06
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

ja és akkor majd szegény gyerek esetleg minuszból indítson ha felnől.

Nekem ház egy fél ház lett a nevemre iratva amikor 8 éves voltam(örököltem). A gyámüggyel éveken át beszéltünk hogy el lehessen adni, de nekik mindig ár alatt volt, így nem engedték eladni.

Júniusban elmúltam 18, júliusban már nem volt fél házam, egyből el lehetett adni.

szerintem nem kell belevenni a gyereket az ilyen dolgokba.

2012. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
90%
Ha hitelre van az autó, én úgy tudom hogy akkor nem lehet ráíratni a picire. Amugy minden gond nélkül mindent rá lehet iratni, amíg az tehermentes. Vagy gyors lefutású hitel...az megint egy másik ügy
2012. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
30%
Én úgy tudom, hogy csak annak lehet autó a nevén akinek van jogosítványa, legalábbis nekünk ezt mondták 5 éve amikor vettük az autónkat.
2012. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Húgoméknál az Ifa van a gyerekre iratva, mert a férjének sok tartozása van. A hzuk feles, de a férj fele meg van terhelve. A kisfiú nevén van az ifa, mert kell a munkához és igy azt nem tudják lefoglalni. 3 éve iratták rá, akkor volt 1 éves.


Ja és nem kell jogosítvány a tulajnak, csak az üzembentartónak.

2012. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
93%

Milyen már az hogy nemcsak hogy nem válaszolnak a kérdésre hanem még bírálják is a kérdezőt?? Ki honnan tudja hogy milyen helyzetben van, és hogyan került oda...manapság könnyen le lehet esni ám a lóról!!!!!

A kérdésre válaszolva, én úgy tudom, hogy igen rá lehet íratni, mégpedig a szülő intézheti az átíratást, üzembe tartót szintén akkor kell megadni, az valamennyi plusz költséggel jár azt hiszem.És semmi fizetni valót nem úszik meg ilyenkor az ember, mert ugyan úgy ki kell fizetni a vagyonosodási adót is, továbbá nem fogja a gyerek az életét adóssággal kezdeni mert terhelt járművet át sem lehet íratni. A szépséghiba csak annyi a dologban, hogy a gyámhatóság engedélye nélkül nem lehet majd eladni az autót, de ez is csak formalitás lesz majd ha erre kerül a sor....

2012. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. :D Főleg neked utolsó!!!!Igen igazad van mindenben!
2012. okt. 25. 14:48
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem hiteles az autó...
2012. okt. 25. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!