Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Karambolos lett a kocsim,...

Karambolos lett a kocsim, önhibámon kívül. Hogyan kerülhetem el, hogy ne jarjak rosszul a biztositónál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hazunk elott parkoltam, mint maskor. Egyik este egy csak belement az autoba es 5m-rel elobbre tolta, egy faba. Par kasztni problema, meg lampak, lokharitok, kipufogo, radar, hatso ajto -nyithatatlan.


Az o kocsijuk egy ocska VW, ami mar hatulrol is gaz volt elotte, most total lett.

Az enyem egy 320d-s, 2003-as 2004-ben uzembe helyezve. Nem elso tulaj vagyok, de nem karambolos,a festekvastagsag is OK. Amugy el szerettem volna adni, de igy sokkal kevesebbet fog erni.

Ráadásul mivel 6 évnél idősebb, ezért ha eredetit szeretnék, akkor nem fizetik ki 100%-ig, csak egy részér. Namost ha valakinek ilyen regi autoja van, o sem fogja nekem kifizetni a kulonbseget.


Ilyenkor mi van, mert egyebkent tajtekzom. Onhibamon kivul serul a kocsim, nemhogy kevesebbet fog erni, de meg en fizessek?? Mert amugy ideadnak nekem valami bontottat.


Koszi



2013. jan. 10. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy ilyen játék.


Pár éve kerültünk hasonló helyzetbe, futóműalkatrész is sérült, szakszerviz csak újat szerel be, de mivel a 10 éves autóba lett új alkatrész téve, ezáltal (a biztosító szerint) jobb lett, mint volt, ezért csak a javítás egy részét fizette, a másik részét nekünk kellett. Az, hogy jobban örültünk volna költség nélkül az eredeti állapotnak, mint fizetve a néhány új alkatrésznek, senkit nem érdekelt.

2013. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Attól, aki a balesetet okozta, amúgy sem tudsz egy fillért se kérni. Ezért van a kötelező felelősségbiztosítás. Az, hogy a biztosító kitalálja, hogy miért fizessen kevesebbet, nem az ő baja.
2013. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Ez ilyen, így igaz. A biztosítós azt fogja nézni, mi az amiért NEM kell majd fizetnie, vagy egyáltalán lesz-e olyan körülmény, hogy esetleg EGYÁLTALÁN NEM kell fizetnie.

Ők a befizetésekből élnek, és sz@rrágóak minden kifizetésnél.

Talán tudnak majd olyan szerelőműhelyt ajánlani aki partnerük, és meg tudod beszélni a főnökkel, hogy bontott cuccot tegyen be ne újat, akkor nem kell Neked fizetni...


Az összes BANK és BIZTOSÍTÓ egy szemét vérszívó pióca...

2013. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a biztosító ajánlatát elfogadni!

Választhatod azt is, hogy egy szakszervizben megjavíttatod és a biztosító fizeti a számlát.

2013. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Nekem a kocsimra esett egy faág. Város elismerte(!) hogy felelős. Okéé minden király gondoltam, mert addigra megkérdeztem 2 szakit mennyi a tető javítás-fényezés. Azt mondták 40-50ezer.

Mire a biztosító azt mondta hogy ad 28.000-et, vagy vigyem márkaszervízbe.

Inkább elvittem, és megcsinálták, üljél le 184.300-ér...

Azt mondták be kell fizetnem NEKEM 10% önrészt ami a város biztosítása nem térít...mondtam akkor viszem máshova, vagy oldják meg, hogy Én nem fizetek. Megoldották.


Szóval lesz ideg rendesen....meg harc...

2013. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi!



3-as, 4-es es 5-os valaszt ado:

- De hogyan fogjak megoldani, hogy legyen ra penz?

- mennyi az esely arra, hogy azt fizeti ki, amit a szerviz kalkulal?

- Hogyan oldotta meg a biztosito a faágas esetben? (melyik bizt.tars. amugy, kivancsisagkepp)

- Valszeg bontott lesz, mert most nincs ra penzunk, hogy eredetit vegyunk. Bar gondolom a bontott is eredeti, csak mar hasznalt.



A szakszervizbe vittem, most arazas alatt van, amugy tovabbkuldik karosszeriashoz. A karfelmero kerdezte, hogy "oda" viszem-e, en meg mondtam, hogy igen. Szoval valamennyire ismerheti oket. Ott pedig nem mondtak, hogy szerencsem van a pasival..

2013. jan. 11. 12:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Mivel öreg autó, így annyit fizet a biztosító, amennyiért bontott cuccból maszekkal meg tudod csináltatni. Utána úgyis eladod az autót...

Nem írták fel gazdasági totálkárra? Az lenne a jó.

2013. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"- mennyi az esely arra, hogy azt fizeti ki, amit a szerviz kalkulal?"


Ha a megjavíttatást választod, akkor csak beviszed a a biztosító által felajánlott szakszervizbe, és megjavítva hozod el. Számlát nem is látsz, mert a szerviz közvetlenül a bitosítóval számol el! A kellemetlenség, hogy addig nem lesz autód, de ha minden igaz, akkor a csereautót is ki lehet sajtolni belőlük!

2013. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nem ajanlott szervizt, csak kerdezte, hogy van-e nekunk, en meg mondtam, hogy a szakszerviz.


Es sajnos, hogy kevesebbet fog erni az auto utana.

2013. jan. 11. 21:19
 10/15 anonim válasza:

Faágas vagyok, nekem az Aegon volt aki kifizette a szerviz számlát. nekem nem szarakodtak, a márkaszerviz számlát elfogadták.

Kollegámnak az Allianz volt aki tök rendesen fizetett, igaz csak egy rátolatásos horpadás volt 54000-es kárral.

Mi a fejlemény nálad?

2013. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!