Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tavaly decemberben vettünk...

Tavaly decemberben vettünk egy autót. Dec 24-én volt az adás-vétel. A súlyadót nekünk kell fizetni ez évben?

Figyelt kérdés
Mert a helyi okmányirodában a nevünkre került az autó,akkor az önkormányzatnak automatikusan kéne küldenie félévente nem?Idén jan végén került a nevünkre.
2009. nov. 3. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A súlyadót annak kell fizetnie, akinek január elsején a tulajdonában van az autó. Tehát idén Nektek kell. Van olyan okmányiroda, ahol nem elég a forgalmit átíratni, hanem az ügyfélszolgálaton le kell adni egy másolatot az adás-vételi szerződésből, ők juttatják tovább az adócsoportnak és ezután érkezik a csekk a súlyadóról. Remélem, tudtam segíteni!
2009. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha december 24-én vettétek az autót, akkor azt január elején át kellett volna íratni legkésőbb, jelezve azt, hogy a tulajdonotok még decemberben keletkezett. Kicsit "faramuci" helyzet, de ebben az esetben jogosan NEKTEK kell fizetni a súlyadót, azonban papírforma szerint - mivel január 1-jén még az előző tulajdonos nevén volt a gépjármű - őt fogják felhívni az adófizetésre. Tehát nektek ezt le kell levelezni a volt eladóval, a volt eladó lakhelye szerint illetékes önkormányzattal és a saját önkormányzatotokkal is.
2009. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs is már súlyadó! :)

Ha csak január végén került a nevetekre akkor nem nektek kell fizetni,és ezért nem kaptatok az önormányzattól levelet. Viszont vedd fel a kapcsolatot az eladóval,mert tuira neki küldék ki,viszont valószínű ő nem fizette be,hiszen decemberben eladta nektek. Ő ez be is tudja bizonyítani,ezért jobb ha átválaljtok és utólag befizetitek.

2009. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy mikor került a nevedre, hanem mikori az adásvételi szerződés dátuma. Az szerződés megkötésével és a vételár kiegyenlítésével az autó tulajdonjoga a vevőé. Más kérdés, hogy ezután átíratja-e a nevére, vagy sem. Én amikor eladtam az autómat lejelentettem, hogy eladtam.
2010. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!