Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásárlás előtt elvittem az...

Vásárlás előtt elvittem az autót eredetiségvizsgára, ahol kiderült, hogy a forgalmiban szereplő szám és az autó motorszáma különbözik, egy karakter nem jó. Ilyenkor mi van? Át tudom majd íratni?

Figyelt kérdés
A kiadott bizonyítványban az áll, hogy az eltérés adminisztrációs, ill gyártási hiba miatt következett be.
2013. okt. 26. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán átírják, nekem a motorszám teljesen más, de a szöveg ugyanez volt, és átírták.
2013. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg el kell vinni egy NKH vizsgálatra, ahol megállapítják majd, hogy a motorszám nem olvasható, de a motorkód rendben van. Adnak egy igazolást és azzal kell bemenni az önkormányzathoz. Mindez talán 2e Ft-ba kerül és 1,5-2 óra alatt meg van. Ettől fogva csak motorkód lesz beírva a forgalmiba, ami azzal az előnnyel jár, hogy bármikor kicserélheted a motort, nem kell vizsgára vinni és átírni többé a számát. Természetesen ez csak azonos kódú motorra érvényes. Egyébként ezt az eladónak kellene megcsináltatnia.
2013. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
utolsónak: veled történt már ilyen?
2013. okt. 27. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, néhány hete pont egy ilyen szituba estem bele, csak én voltam az eladó és a vevő kérésére én vittem el eredetvizsgára. Ott meg kitalálták, hogy a motorszám nem azonosítható, természetes elhasználódás miatt. Mindezt azért mert 2-3 számjegy eléggé halványan látszódott (20 éves autó). Így gyorsan el kellett vinnem a legközelebbi NKH állomásra, beadtam a papírokat, befizettem a lét, a vizsga sor mellé kellett állnom az autóval, kijött egy szaki, megnézte, körbefényképezte, az irodában kiadták az igazolást és ennyi. Az új tulaj ezzel az igazolással gond nélkül átírta és most már csak a kód szerepel a forgalmiban.
2013. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!