Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2014. 07.14-én megvettem az...

2014. 07.14-én megvettem az autómat. Eredetvizsgát, biztosítást megcsináltattam. Hétfőn vittem szerelőhöz és a forgalmit elkérte. Az okmányirodában így is fogadnak és megcsinálják a névre írást, hogy csak az adásvételi szerződés van nálam?

Figyelt kérdés
Meg a másik kérdés, hogy kipróbáláson volt az autó és ha esetleg bemértek akkor (nyilván én fizetek), de a volt tulajnak megy a csekk? Kereskedésből vettem az autót, de azért vegyem fel a kapcsolatot a régi tulajjal, nehogy meglepődjön ha esetleg csekket kap?
2014. júl. 22. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az okmányirodában elkérik a régi forgalmit, hogy a te nevedre írhassák az autót. A forgalmiban benne van, hogy ki a tulaj, tehát azt is le kell cserélni.

Amúgy azt nem értem, hogy a szerelőnek miért kell a forgalmi. Talán azzal akar furikázni? Ha meg ahoz kell a forgalmi, hogy megállapítsa a kocsi pontos típusát akkor én másik szerelőhöz vinném.


A csek valószínűleg még a volt tulajhoz fog menni(ha lekaptak), de ő majd felveszi veled a kapcsolatot a kereskedésen keresztül, az én véleményem szerint.


Ja, és sok balesetmentes kilométert az új autóval.

2014. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében nem tudok még intézkedni. Elég messze van a szerelő, úgy ajánlották nekem is meg konkrétan örültem is, hogy elfogadta az autót(rövid határidővel) mert nem egy ismert márka és volt olyan aki egyből visszamondta amint megtudta, hogy milyen típusról lenne szó. Nekem is furcsa volt, meg attól tartok, hogy kifutok az időből mert azt mondták a kereskedésbe, hogy 1hónapom van az átírásra. Csak remélni tudom, hogy nem készült rólam drága fotó, de szerdán történhetett ilyen akkor talán már kaptam volna csekket, vagy nem tudom... :/

Köszönöm szépen!

2014. júl. 22. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
15napod van az átírásra.
2021. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!