Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi számít gazdasági totálkárna...

Gufiguu kérdése:

Mi számít gazdasági totálkárnak egy motorkerékpár esetében?

Figyelt kérdés
Piaggio beverly 500-am van,kitűnő állapotban volt, de baleset miatt minden idom sérült(karcok, felfogási pontok eltörtek) első,hátsó lámpa repedések, jobb oldali taposó fele eltűnt, hátsószemély lábánál a váz úgy eltört, hogy megnyomta a kipufogót, és meg is horpadt ott a váz vannak ütközők is azok is eltörtek viszont nem szedem szét nem tudom a burkolat alatt még mi sérülhetett.Mivel jobb, és bal oldalon is csúszott a motor, így mindkét oldalon sérült...
2014. szept. 12. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a vaz torott, az mar motor nem lesz...
2014. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fúha, az szép esés lehetett, remélem mindenki túlélte :O


Egyébként azt hiszem a szervíz, vagy a biztosító szakértője állapíthatja meg a GTK-t, első körben én ott érdeklődnék.

2014. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy bordatöréssel, nyakrándulással, és horzsolásokkal megúsztam
2014. szept. 12. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
GTK=Tax ár 50%-át meghaladó javítási összeg.
2014. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A GTK nem a sérülés jellegéből adódik, hanem abból, hogy gazdaságos-e még megjavítani a vasat vagy sem.


Teszem azt egy 800e forint értékű motorban 500e körüli kár már valószínűleg gtk.

2014. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, ha nem éri meg javítani.

Ez általában a motor sérülésmentes értékének 50%-áig, felette GTK.

Küldenél pár képet?

2014. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!