Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a menete annak, ha Németors...

Mi a menete annak, ha Németországból szeretnék autót behozni saját lábán? Milyen papírok szükségesek hova kell ezekkel menni, miket kell elintézni?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan kérdezték már előttem, de egyrészt nem frissek ezek a bejegyzések, másrészt van néhány ködös folt. Megköszönném (és szerintem nem csak én), ha valaki úgy magyarázná el, mint egy hülyének. :D

Addig tiszta, hogy felkeresem a tulajt, pénz, adásvételi, aztán az "okmányirodába", vagyis a Zulassungsstellébe kell menni egy ideiglenes rendszámért. Ehhez milyen papírok kellenek? Olvastam olyat is, hogy Meldebescheinigung is kell, azaz valamifajta lakcímigazolás. Ezt hol lehet igényelni? Illetve ezen felül mit kell még tudni? És ezek a Zulassungsstellék hétvégén is nyitva vannak?

Előre is köszönöm a választ!



2014. nov. 26. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:
90%
Németországban hétvégén megáll az élet. Semmit sem találsz nyitva, és semmit sem tudsz intézni. Még a kocsit sem tudod megnézni, föl se veszik a telefont.
2014. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!