Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehetne kierőltetni a...

Hogy lehetne kierőltetni a forgalomba helyezését?

Figyelt kérdés
Ukrán motor, egyszer valaki behozta az országba rendszámostul, de papírok nélkül. Mi módon lehetne papírokat szerezni rá? Addig tudom hogy "HOOO MEG SE PRÓBÁLD...", mi kellene ahhoz hogy papírt rakhassak rá? Kerestessem meg a rendszám után, vagy vázszám alapján, vagy valami ilyesmi csak van... Válaszokat köszönöm!

2015. jan. 20. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
az elmúlt pár napban már nem tudom hanyadik ilyen kérdés,hogy hogyan tudnám forgalomba helyeztetni a papír nélküli,rendszám nélküli,alvázszám nélküli,minden nélküli, a kert hátuljában letámasztott 20 éve ott rohadó stb stb......értsétek már meg hogy ilyet NEM lehet!!!!!!ennyi erővel akkor mindenki bármilyen lopott autót/motort akármit aminek nincs papírja,magyarul ellenőrizhetetlen hogy honnan van vagy kié/mié ,forgalomba tudna helyezni legálisan!!
2015. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hála istenek említettem hogy a papírján kívül megvan mindene.. Vázszám, Rendszám, Motorszám mind olvasható.
2015. jan. 20. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Hál istennek,jó hogy továbbra sem érsz ezekkel semmit ha nincs papírja!!
2015. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudniillik, a gépjármű papírjaiba jellemzően a vázszám, motorszám, és egyéb specifikus adatok kerülnek be. Namármost ha én lopottan adom le az ukrán forgalmit, amibe benne vannak az imént említett számok, akkor véletlenül nem lehetséges hogy ha ezeket a számokat adom be, vér ugyanúgy rávágja a gép hogy lopott? Persze csak szerintem használják az azonosítószámot azonosításra, könnyen lehet tévedek...
2015. jan. 20. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell keresni a motor legutóbbi hivatalos tulajdonosát, és vele kell rendes adás-vételi szerződést kötni, neki pedig át kell adnia neked a motor papírjait. Ha ezek nincsenek meg, akkor először neki, a volt tulajnak kell ezeket pótolni/beszerezni, utána köthettek szerződést. Más út nincs, hogy a nevedre kerüljön, és közúton legálisan használhasd.
2015. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lényeg nem az azonosítók eredetiségén van, hanem azon, hogy ellenőrizni lehessen a származását. Ehhez nem a rendszámra van szükség, hanem adásvételi szerződésre és az érvénytelenített forgalmira.


Persze megpróbálhatod elindítani az eljárást.

2015. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem itt kell meggyőzni azokat, akik azt mondják neked, hogy megfelelő dokumentáció nélkül nem lehet forgalomba helyezni, hanem az okmányirodában az ügyintézőt...

Besétálsz az okmányirodába előadod, mit szeretnél, és szépen elmondják neked, hogy milyen dokumentumokat kérnek: adásvételi, törzskönyv, forgalmi, eredetvizsga... ha valamelyik nincs, akkor a jármű származása nem ellenőrizhető, nem kerülhet forgalomba.

Próbáld meggyőzni az ügyintézőt, hogy szerinted nincs akadálya a forgalomba helyezésnek :-)

2015. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy nem, bár volt példa az ellenkezőjére... Ne menjünk át etikába, csak feltettem egy kérdést konkrét példával, mert ilyen még nem volt, akkor nem kell egyből vesénszúrni hogy hogy lehetek ilyen retardált. Önöknek itt a végen köszönöm az értelmes, megindokolt választ. Az okmányirodába meg csak három hete próbálok bejutni.
2015. jan. 20. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Veteran vizsgára elvileg megoldhato. Mi történt azóta?
2023. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!