Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kiveszem az alkatrészeket...

Ha kiveszem az alkatrészeket az autóból, azután leadhatom még bontóba?

Figyelt kérdés
Édesanyám karambolozott, és az autó eleje és a jobb hátsó sárvédő enyhén szólva ripityára tört. A kérdés csak az ha én kiszedek minden használhatót az autóból akkor átt-e veszik a bontóba? Hallotam azt is h áttnézik, és ha hiányzik valami akkor nem is veszik be. Amúgy meg tiszta jó, hogy a környékünkön esik már 2 napja a hó tiszta jeges az út az útkarbantartók meg alukálnak otthon. A kérdésre előre is köszönöm a válaszokat. Ezekután reméllem h csak jó hirt kapunk :/

2015. jan. 25. 14:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy papirokat is kapok-e róla.
2015. jan. 25. 14:23
 2/10 SándorÚr ***** válasza:
Aki simán csak bontós az lehet ugat az alkatrészek miatt, de én olyan helyre adtam le ami főleg méh telep, és kilóra vette át a kocsit, nem nézték az alkatrészeket. Inkább kérdezd meg előre. Meg azt is, hogy bontási igazolást ad-e?
2015. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Nagyon sokat segitettél :)
2015. jan. 25. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Méh telep hivatalos bontási igazolást nem tud adni, erre csak a regisztrált autóbontók jogosultak. Ennek hiányában viszont nem tudod kivonatni a forgalomból az autót. Mielőtt bármit leszerelsz az autóról, egyeztessél egy hivatalos bontóval, mert könnyen úgy járhatsz, hogy valóban be sem veszik.
2015. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SándorÚr ***** válasza:
Debrecenben van olyan méh ami tud adni bontási igazolást.
2015. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SándorÚr ***** válasza:
2015. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt a céget én már nem nevezném a klasszikus értelemben vett méh-telepnek, de nem akarok erről vitát nyitni. Csak arra akartam figyelmeztetni a kérdezőt, hogy bármelyik fémhulladék telep beveszi a roncsot, fizetnek is érte, de ha nem kap róla bontási igazolást, utólag nem fog tudni szerezni és nem tudja majd kivonatni az autót.
2015. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem lenne jobb , ha a bontó helyett inkább magad adnád el az autót? talán valakinek még donornak jó lenne. 50ft körül van a vasnak kilója, 50E-t kapsz így kb. a kocsiért. ha magad adod el egy pár 10E-t még foghatnál rajta.
2015. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És úgy nemlehetne megoldani hogy veszünk éppen ugyanolyan tipust ugyanolyan szin stb. és azzal járunk? Csak rendszámcsere volna. Mivel az alvázszám ezen az autón olyan rossz helyen van h folyamatosan éri a viz és hát a miénk is az előző tulajdonos nevén (rokon) van rajta mivel a rendőr aztmondta nemtudja rendesen leolvasni és igy nem irathassuk átt.
2015. jan. 27. 23:36
 10/10 SándorÚr ***** válasza:

Az első szélvédő aljnál is van 1 alvázszám a legtöb kocsiban. Max a következő műszakiig tudnád úgy használni mert a vizsgán fényképezik az alvázszámot, és ha felismerhetetlen akkor nem engedik át, csináltatnod kell AF-es alvázszámot.


[link]

2015. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!