Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az elsősegély vizsgán orr-ba...

Az elsősegély vizsgán orr-ba vagy száj-ba kell lélegeztetni? Elfogadják mind a kettőt?

Figyelt kérdés
2 különböző helyen is tanítottak nekem elsősegélyt és az egyik helyen orr-ba a másikon száj-ba tanították... Én szívem szerint száj-ba csinálnám mert nekem úgy jobban megy de csak ha nem gond.

2015. jún. 1. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi orrba tanultuk. De felesleges, mert a babának már se keze se lába.
2015. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a feladat.


A legegyértelműbb pedig az lenne ha végre kinyitnád a tankönyvet.

2015. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
s*ggből szájba
2015. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mantis religiosa ***** válasza:
Mivel úgyis leteríted előtte egy steril mullappal az ambubaba " arcát ", betakarod az orrát és a száját is, aztán úgy se látják hova fújsz, csak emelkedjen a mellkasa. Ne izgulj ezen. :-)
2015. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősegélyvizsgán (egy szó), orrba, vagy szájba (így) kell lélegeztetni. De inkább szájba. A lényeg, hogy a fejét óvatosan hajtsd hátra, s emelkedjen a mellkasa.

Fújhatod az egészet, ha kiköpöd a tüdődet, de nem kap levegőt a sérült.

2015. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző ilyen kérdésnél már linkeltem a hatályos eljárásmódot:

[link]


"Az eszköz nélküli lélegeztetésre két alapvető technika ismeretes: a szájból szájba, illetve a szájból orrba történő befúvás. Az ILCOR és az ERC első helyen a szájból szájba lélegeztetést ajánlja, ugyanakkor hatásosnak fogadja el a Magyarországon tradicionálisan jobban elterjedt és szélesebb körben oktatott szájból orrba módszert is. Jelenleg nincs elegendő bizonyíték arra, hogy valamelyik módszer elsőbbségét ajánlhassuk. Bármelyiket is alkalmazza, figyeljen arra, hogy a befúvásra szánt arcnyílást tegye szabaddá, miközben a másikat zárja le a megfelelő módon (az orr befogásával vagy a száj becsukásával).

(...)

Amennyiben úgy találja, hogy képtelen a beteget lélegeztetni, végezze legalább a mellkaskompressziókat, mivel — ahogy arról korábban szó esett — rövid távon a csupán kompresszióval végzett BLS is hatékony lehet."

2015. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hatályos reanimatio-s protokoll szerint szájból szájba kell. Ezt 2013.-ban fogadta el az Europan Resustitatio-s Társaság. Azaz 2013. nyártól minden európai országban így oktatják. Oktatáson és vizsgán szájból-szájba kell, éles helyzetben, ahogy szeretnéd, hisz lényegi változás nem történik, ha szájból-szájba vagy ha szájból-orrba fújod. De lényeg, hogy szájból-szájba kell.
2015. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.hez annyi kiegészítés, hogy a hatályos protokoll szerint (és a fenti hozzászólásban is szerepel) ha valamilyen ok miatt a befúvást elhagyod az is jobb a semminél, vizsgán nem tudom most mit kérnek, de gondolom ott kérik a befúvást is. És a szabályos a szájból-szájba 30:2 arányban /azaz 30 mellkaskompresszíó és 2 befuvás váltogatva/. A korábban beidézett magyar protokoll az Európain alapul ennek az eredetije meg innen tölthető le (egy csomó egyéb anyaggal együtt, amit a fent linkelt magyar változat is hivatkozik): [link]
2015. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!