Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Német exportrendszámmal...

Német exportrendszámmal rendelkező jármű magyarországi forgalomba helyezése. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy Németországban élő magyar embertől vásároltam egy személyautót Magyarországon. Az autón a piros szélű, 1 hónapig érvényes exportrendszám van (Ausfuhrkennzeichen). Minden papír megvan, többek közt forgalmi és törzskönyv (Zulassungsbescheinigung Teil I és Teil II). A német műszaki (TÜV) még 1 évig érvényes. Van német biztosítás stb... Mind annak a magyar embernek a nevével, akitől vásároltam az autót.


Itthon megcsináltam már rá mindent (NKH, regadó, magyar biztosítás, stb.) az okmányirodán kívül. Ott közölték, hogy a német törzskönyvön (Zulassungsbescheinigung Teil II) hiába van rajta a magyar eladó neve (és mellette bal oldalon egy német név is, aki feltehetőleg a magyar ember előtti tulaj volt), mert ez még így nem igazolja azt, hogy az autó annak a magyar eladónak a tulajdonában volt, akitől vettem. Ezért nekem előbb ezt bizonyítanom kell, és ha ez a magyar mégis csak egy közvetítő volt, akkor kellene az az adásvételi, amit ő kötött a német tulajjal. De neki állítólag az nincs meg, mert kb fél éve történt ez az adásvétel, és ő nem őrizte meg. De állítja, hogy az ő tulajdonában volt az autó néhány hónapig.


Ha az adásvételi papíron (ami magyarul íródott) egyértelműen látszik, hogy ez a magyar eladó magánszemélyként adta el nekem az autót (nem cégként), és "büntetőjogi felelőssége tudatában" az ő saját neve van feltüntetve előző tulajként, nem pedig egy németé, mintha a magyar csak közvetítő lett volna, akkor jogosan kéri tőlem az okmányiroda a tulajdonosi láncolat igazolását? Vagy megoldható ezek alapján a magyar forgalomba helyezés? Hiszen egy teljes bizonyító erejű magánokiraton aláírásával ellátva elismerte az eladó, hogy ő volt a tulajdonos.


Ha mégis nekem kell igazolnom, akkor hogy tehetem meg, ha az eggyel korábbi adásvételi nincs meg? Esetleg az előző forgalmit ki tudom kérni valamelyik német hatóságtól? Ha igen, Zulassungsbehörde-től vagy másiktól?


Már minden bürokratikus elemen átvergődtem magam, és soha nem is gondoltam volna, hogy ilyen létezik, és most emiatt nem akarják forgalomba helyezni az autómat...


Köszönöm a segítséget előre is!



#Németország #tulajdonos #törzskönyv #adásvétel #forgalmi engedély #okmanyiroda #tulajdonosi láncolat #ausfuhrkennzeichen #zulassungsbescheinigung
2015. jún. 8. 15:41
 1/3 Kovacs Peter Zsolt válasza:
Szia. Velem is ez volt a napokban. Másnap elmentem egy másik kerületi okmányirodába és szó nélkül megcsinálták a forgalmit, adtak rendszámot.
2015. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, pontosan erre gondoltam én is, így kértem időpontot máshova, sajnos 1 hetet kell még rá várnom (egyébként a központi okmányirodában kötöttek bele a fent leírtakba). Most abban bízom én is, hogy a másik okmányirodában máshogy (valószínűleg jól) értelmezik a szabályokat.


Egyébként ha valakinek van konkrétan a szabályozásról információja, az továbbra is megoszthatja ide. Köszönöm.

2015. jún. 10. 15:13
 3/3 Kovacs Peter Zsolt válasza:
Én nem kértem időpontot, fogtam magam és nyitás előtt negyed órával odamentem, húztam sorszámot és megcsinálták. (XI.ker)
2015. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!