Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosítási pénzt megtérítik...

A biztosítási pénzt megtérítik adás-vételkor?

Figyelt kérdés
Barátnőméktől vásárolnám meg az autójukat, viszont a jövő évi biztosítást most kell nekik befizetni október végéig (mekkora hülyeség). Külföldön vagyok és csak decemberben megyek haza, h eltudjam intézni a papírokat. (adásvételről, eredet vizsgálatról, biztosítás stb). Ők már befizették a pénzt. Apám azt mondta nekem h mivel én nem annyit fizetek.... Most azon megy a vita mert nekem nincs kedvem duplán biztosítást fizetni.... Valaki tudna ebben segíteni?

2015. okt. 14. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha túlfizetés van, akkor a biztosító arányosan jóváírja a többletet. Viszont ha megírtátok az adásvételit, akkor 15 napod van átíratni. Biztosítást a nevedre pedig a vásárlást követően a lehető leghamarabb meg kell kötni.
2015. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A biztosítási díjakat egyénileg számolják ki, több adatot elemezve-ezért vannak az esetenként nagyságrendekkel eltérő összegek.

A biztosításnál az évforduló nem januárban, vagy decemberben van, hanem a vásárlás napjától - mi ebben a hülyeség?

A befizetett díjat, az autó eladása esetén részarányosan vissza fizetik az eladónak, ezzel a vevőnek nem kell foglalkozni, neki első teendője az adásvételi aláírása után megkötni a kötelező biztosítást, addig egyetlen métert sem mehet közúton az autó, amíg nincs rajta érvényes biztosítás.

Szabályosan úgy nem lehet autót venni, hogy nem vagy itthon, az adásvételi megkötésétől 15 nap van az átíratásra.

Megveheted az autót decemberben, amikor haza jössz, ha ebbe belemegy az eladó, nem keres másik vevőt, de addig neki kell állni a biztosítás díját hivatalosan.


Nem tudom miért vagy külföldön, és meddig, de ha ott dolgozol, azzal nem árt tisztában lenni, hogy a kinti hatóságok általában nem tűrik, ha valaki, aki ott él, rendszeresen külföldi rendszámos autóval közlekedik.

A vendégmunkások is kint vásárolnak autót, ott fizetik utána az adót, ami sokkal magasabb, mint itthon, de nem zaklatják, bírságolják őket az autóhasználat miatt.

2015. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok segítséget, tényleg nem értek az ilyenekhez. az autót otthon fogom használni decemberben megyek haza és végleg maradok szóval külföld nem számít. Egy ismerősön mondta nekem h január elsejéig érvényes egy biztosítás én elhittem. ez lesz az első autóm fogalmam sincs hogy működnek az ilyenek azért kérdeztem :) köszi még egyszer:)
2015. okt. 14. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

A teljesítmény adó az, ami január elsején "aktiválódik".

Ezt úgy kell érteni, hogy akinek a nevén van az autó január elsején, az fizeti az adott évre kirótt teljesítmény adót (ez volt régen a súlyadó), akkor is, ha január másodikán eladja az autót.

A kötelező biztosítás évfordulója naptári naphoz kötött, aki pl október 15-én köti a biztosítást, következő év október 15-ig érvényes

2015. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!