Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldről behozott autót,...

Külföldről behozott autót, hogyan lehet más nevére íratni?

Figyelt kérdés

Kimegyek külföldre, megveszem az autót, kétnyelvű adás-vételi szerződést írok a német tulajjal, majd hazahozom. Ezek után én el szeretném adni az autót egy magyar vevőnek. Hogyan tudom az új vevő nevére honosítani az autót?

A honosítás menetét ismerem, csak akkor a kettő adásvételi szerződést adjak oda az okmányirodában? (egy amin a német eladó van és én, mint vevő, és a második amin én vagyok az eladó és a magyar vevő) Ezt így elfogadják?

Nem szeretném a saját nevemre forgalomba helyezni az autót, majd azután a vevő nevére íratni. Ilyenkor ki kell fizetnem a vagyonszerzési illetéket, az első kötelező biztosítást, majd ugyan ezt még egyszer a vevőnek is az eredet vizsgával kibővítve.


Tisztán hivatalosan szeretném megcsinálni a dolgot, az érdekel, hogy van e erre mód, vagy muszáj először a saját nevemre forgalomba helyezni?



2016. febr. 2. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A nepperek ezt meg szokták oldani biankó adásvételivel.
2016. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__175..

Abban már nem vagyok biztos, hogy belemegy majd a külföldi eladó, hogy az adásvételi ne legyen rendesen kitöltve.

Ügyeskedők úgy csinálják, hogy kimennek trailerrel, megveszik az olcsó romot, leteszik az udvaron és egy - két héten belül eladják. Csak akkor történik meg a forgalomba helyezés, ha megvan a vevő is. De tudod te mennyire fohosnak a nav-tól, akik így kereskednek az autókkal? Ismerek többeket, aki nagyon. Ezek többsége már inkább eleve egy teleppel rendelkező kereskedőnek hozza be az autót és nem kockáztat. Hirdetőoldalra jobb ha ki sem rakod az autókat. Ezt csak a vakmerők szokták. Az eladáshoz jó kapcsolatok kellenek, nem árt, ha vannak rendes kereskedő ismerősök.

2016. febr. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!