Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elfogadják az adásvételit ha...

Elfogadják az adásvételit ha a törzskönyv száma nincs meg nekem?

Figyelt kérdés

Ebbe a mezőbe nem tudok mit írni mert nekem nincs ilyen nem kaptam. Előző tulaj meg át se iratta. Tehát elvileg ő se kapott?

Így át tudom íratni??



2016. ápr. 12. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha minden igaz törzskönyv nélkül nem lehet átíratni az autót, ha jelenleg nincsen neki, akkor be kell jelenteni az eltűnését amiről jegyzőkönyv készül.
2016. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is kell törzskönyv ha az autó 23 éves?
2016. ápr. 12. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor is autó. :D Nincs megszabva hogy 1 vagy 100 éves akkor is kocsi.
2016. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ő azt mondta aki eladta hogy ő se kapott sose amúgy autókereskedesbol vette akitől én.
2016. ápr. 12. 22:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a választ. :) kereskedő nem ad törzskönyvet mert nem az ő nevén van bár jogilag az övé, ezt a forgalmiban egy bejegyzés igazolja ami nekem is megtalalható. :)
2016. ápr. 12. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
No igen, a kereskedőnek nem is kell törzskönyvet adnia. Viszont az aki tőle vette köteles átiratni, és utána postán megkapja a törzskönyvet. Ő már csak azzal együtt adhatja tovább. Ha nem íratta át, akkor lehet, hogy már a forgalomból is kitiltották azt a járgányt, amit meg akarsz venni. Azon se csodálkozz, ha megjelensz az adásvételi lánccal (kettőnek kell lenni nálad, kivéve ha a kereskedés nevére hamisítotok egyet), és dupla illetéket szabnak ki átíráskor.
2016. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen nem iratta át és nem is igényelt újat a jármű jelenleg nincs forgalomban, holnap kötök biztosítást meg műszaki eredetiség is meg lesz és vissza helyezik a forgalomba legalábbis okmányirodaban ezt mondták
2016. ápr. 12. 23:34
 8/8 anonim válasza:
52%
Igen, kereskedő tulajdonképpen nem átírja, csak bejegyzi, hogy az ő nevén van, tehát tk-t nem kap és a forgalmit sem írják át az ő nevére, csak a rendszerben frissítik a tulaj nevét. Ha az előző tulajdonosok sem írták át, az gáz, mert megszakadt a tulajdonosi láncolat és ha te a nevedre akarod venni, akkor az okmányirodában ez ki fog bukni, tehát neked az összes adásvételit be kell szerezned a jelen forgalmiba írt tulajtól kezdve egészen hozzádig. Ha nincsenek meg, trükközni nem érdemes, mert jó eséllyel a forgalmiban szereplő tulaj bejelentette a gépjármű eladását, épp ezért ha nem kerül le az ő nevéről, ezzel be van biztosítva.
2016. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!