Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kötelezőm június 19-én jár...

A kötelezőm június 19-én jár le, valahogy megoldható, hogy még biztosítót váltsak?

Figyelt kérdés
Nem ismertem a szabályokat mivel ez az első ilyen "váltásom" és most olvasom, hogy 30 nappal a lejárta előtt fel kell mondanom...

2016. jún. 3. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már nincs rá mód, jövő májusra tessék beállítani emlékeztetőt a telefonodon, hogy el ne felejtsd. Ilyenkor szokott előjönni az Okos Jóskák alternatív megoldása: "Há' ne fizessed be a díjjat, osztán majd főmongyák, te meg megkötöd máshun!". Csak sajnos ez sem működik: ha díjnemfizetés miatt mondja fel a biztosító a szerződést, akkor egyrészt kapsz a nyakadba egy csinos kis fedezetlenségi díjat, másrészt nem választhatsz szabadon biztosítót.
2016. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rohadtul sehol nem volt a szerződésben szó arról, hogy a lejárat előtt 30 napom van felmondani a jelenlegi szerződést, most kaptam egy e-mailt amibe több mint 2-szeressére emelt díjat fizessem be 20-ig...
2016. jún. 3. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, előtte díjértesítő sem volt, a biztosító mélyen hallgatott arról, mekkora lesz a jövő évi díjad. Meg az alkusz honlapján sem volt semmiféle tájékoztató a KGFB felmondásának szabályairól (vagy ha személyesen kötötted, ott sem adtak semmiféle tájékoztatást). Egyszer csak hopp, ott volt a csúnya, gonosz e-mail, amire nem is számítottál, mert azt sem tudtad, mikor kötöttél biztosítást.
2016. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt tudtam hogy le fog járni de a 30 napról semmilyen tájékoztatást nem kaptam az e-mailek között még most sem találtam semmit tegnap jött a levél, hogy mennyit és meddig fizessek be. De +1 bónusszal több mint kétszeres ez az összeg...

Arra nincs mód, hogy év közben felmondjam?

2016. jún. 3. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:

"Rohadtul sehol nem volt a szerződésben szó arról, hogy a lejárat előtt 30 napom van felmondani"


A szerződésben elég csak utalni rá, mert nem biztosító függő a dolog, hanem jogszabály rendelkezik róla!


"Azt tudtam hogy le fog járni de a 30 napról semmilyen tájékoztatást nem kaptam az e-mailek között"


Pedig a biztosító kötelessége 60 nappal a lejárat előtt elküldeni a díjértesítőt, és a bonus-malus igazolást.

No persze az átlag user ezeketegy mozdulattal olvasatlanul dobja a szemétbe, mer' nem fontos amiben nincs csekk és nem kell befizetni semmit.

2016. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van módod év közben felmondania biztosítást érdekmúlással, vagyis ha eladod, vagy ha bejegyeztetsz új üzembentartót. No persze ez utóbbi is pénzbe kerül, de meg van 30-40 ezerből.
2016. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
díjértesítőt továbbra sem találtam... köszi a válaszokat
2016. jún. 3. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában benn van csak jol elrejtve, hog ymég véletlen se legyen ekdved elolvasnia z egészet.
2016. jún. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződés megkötésekor e-mail értesítést kértél és azt késve, akkor kaptad meg, amikor már nem tudsz váltani, akkor verd ki a balhét a biztosítónál. Ezt ugyanis nem lehet a postára kenni.
2016. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!