Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet-e németországból autót...

Lóri93 kérdése:

Lehet-e németországból autót behozni ideiglenes rendszámmal úgy, hogy az autó egy családtag illettve a kivett ideiglenes rendszám is a már említett családtag nevére lett kiállítva?

Figyelt kérdés
Apum vásárolt egy autót németországban s meg kért, hogy vigyem hazaén, mivel én nem tudok személyesen ott lenni, s csak mennék utánna s jönnék vele haza. A határnál át engednének-e, illetve van ennek jogi akadája, hogy én egy más nevére írott autót és egy más nevére kivett ideiglenes rendszámmal ellátott járművet akarok a vámon áthozni.

2017. dec. 3. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy írsz Németországról, mintha egy másik bolygón lenne. Senki nem fog hozzád szólni út közben, határ nincs, vám pedig pláne nem. Az, hogy a honositást el tudod-e intézni már másik kérdés, de egy meghatalmazással valószínűleg az is menni fog.
2017. dec. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha “P” rendszámra gondolsz, azt akkor azt Németországban nem használhatod. Itthon meg csak akkor ha annak a cégnek az alkalmazottja vagy, akié a rendszám.
2017. dec. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
milyen ideiglenes rendszam? a piros nemet?ha meg utana mesz es egyutt jottok haza, miert nem o vezeti?
2017. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apum marad továbbra is Németországban, a munkája miatt nem tud egy napot sem hiányozni egy jó darabig. A honosítáást pedig majd ha haza jön, egy felhatalmazással valószínűleg el tudom intézni. Tudom, hogy nem másik bolygó :D Csupán arra lennék kíváncsi,hogy egy esetleges ellenörzésnél, gond volna a más nevén levő autó illetve ideiglenes rendszám(piros rendszám). Nem az a kérdés hogy alig van e vám ellenörzés, hanem az, hogy ha van, az EU. tagállamokon belül lehetséges e, minden következmény nélkül mindez. Előre is köszönöm válaszaitokat.
2017. dec. 3. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:
azert nem art ha nemetul irtok egy papirt, hogy kolcsonadja. abbol baj nem lesz. ezenkivul az auto papirjai legyenek rendbe. ennyi.
2017. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem s köszönöm. Még egy kérdés, ez a papír kézzel írott papír legyen s kell-e közjegyzőnél hitelesíteni vagy elég egy aláírás minda két féltől és max. tanúk?
2017. dec. 3. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
de amúgy kell rá német biztosítást kötni, akkor megadhatjátok a vezetők személyét. ide beírhatjátok apukád és téged is. a kölcsönadásit csak azért írtam, ha ne adj isten történik valami jó ha van papírod kéznél és tudod igazolni hogy miért te vezetsz.
2017. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem kell hitelesíteni semmit, írtok egy papírt aláírjátok és kész. nem kell túldramatizálni, a német ezt már szerződésnek veszi. Tanu se kell rá.
2017. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát a német piros rendszámra gondolsz... Azt viszont meg Magyarországon nem használhatod, azt jó ha tudod.
2017. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de használhatja a pirosat, azért van. a sárgát nem viheti.
2017. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!