Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB online kötésénél a...

BélaXY7 kérdése:

KGFB online kötésénél a kedvezményeket elleenőrzik?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott, gyerek stb kedvezmények stb. szoktak feltűntetve lenni. Ha online kötöm és bejelölöm, hogy persze polgárőr vagyok, közalkalmazott, van 2 gyerek és házas vagyok (egyik se igaz) akkor azt ellenőrizhetik vhogy vagy csak simán elfogadják és éljen a sok % kedvezmény?

2019. márc. 9. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Kötéskor nem ellenőrzik, de káresemény esetén számonkérik, és ha nem felel meg a kötéskori valóságnak, akkor azt mondják, hogy nem is volt (érvényes) biztosításod.
2019. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az alkuszi szerződés után bekérték az igazolást (közalkalmazottak vagyunk). A KGFB szerződésen is rajta van, hogy mennyi % kedvezményt adtak, és mire. Ha nem tudsz a megjelölt kedvezményről papírt felmutatni, újra fogja számolni a biztosító a díjat.
2019. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz nem helytálló (2019-03-09 08:40). A valótlan adat nem érvényteleníti a biztosítást. Sem akkor, ha tudatosan tették, sem akkor, ha elmulasztottak bejelenteni időközben történt változást. Ha kiderül csak arra van módja a biztosítónak, hogy a tényleges adatoknak megfelelőre változtassa a díjat; de erre is csak korlátozott ideje van.{*¹}


Viszont, a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője az általa kifizetett kártérítési összeg megtérítését követelheti az üzemben tartótól, ha a szerződés megkötésekor vagy később, a közlési, változásbejelentési kötelezettségét nem teljesítette, oly mértékben, ahogyan ez a fizetési kötelezettséget befolyásolta.{*²}.

Mivel a kedvezmény befolyásolja a fizetési kötelezettséget, a valótlan adat közlése miatt visszkeresettel élhetnek; azaz meg kell fizetni a kárösszeget, amit a kárt szenvedettnek kifizetnek.


Ha nincs károkozás, akkor élvezhető a jogtalanul igénybevett kedvezmény; ha károkozás történik, és kiderítik, akkor nagyon rossz „üzlet”.


┌─ {*¹} 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról [a továbbiakban KGFB tv.]

23. § (1) A biztosító a díjat minden egyedi szerződés vonatkozásában a meghirdetett - a biztosítási időszak, illetve tartam kezdőnapján alkalmazandó - díjtarifa alapján alakítja ki és azt az adott biztosítási időszak alatt - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - nem változtathatja meg, kivéve, ha a szerződés díja a szerződő üzemben tartónak a szerződés megkötésekor fennálló közlési vagy együttműködési kötelezettségének megsértése következtében tér el a díjtarifa szerint megállapítandó díjtól.

(2) A szerződő üzemben tartónak a szerződés megkötésekor fennálló közlési vagy együttműködési kötelezettségének megsértése esetén a szerződés díja legkésőbb a kockázatviselés kezdetét követő hatvan napon belül, az üzemben tartó egyidejű értesítése mellett - a szerződéskötéskor fennálló tények figyelembevételével - a kockázatviselés kezdetétől alkalmazandó hatállyal módosítható a biztosítási időszak, illetve tartam kezdőnapján alkalmazandó díjtarifa szerint.


{*²} KGFB tv. 34. § (1) g).

2019. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!