Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsisként mit tehetek...

Friss jogsisként mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

1 hónapja van meg a jogosítványom. Azóta 1000 km-t vezettem viszonylag fix útvonalakon, amiket ismerek. Párszor muszáj volt letérnem a megszokott útvonalamról.


Nos ebben az esetekben körforgalomban egyszer majdnem oldalbakaptak, mert kihajtottam egy autó elé, amire nem számítottam, hogy odaér mellém.


Egyszer benzinkútról kifele nem néztem el csak balra, és szintén majdnem belémjöttek.


Legutóbb pedig meg is történt a baj. Hajnalban csak veszélyt jelző sárga lámpák villogtak. Jött egy kocsi jobbról, azt hittem átérek, kihajtottam a kereszteződésbe és belémjöttek.


Teljesen hülye vagyok. A legegyszerűbb az lett volna minden esetben, ha megállok és várok. De a mögöttem jövők állandóan agresszíven tolnak. Sárgánál képesek ledudálni ha megállok, ha egy picivel többet várok, akkor már üvöltöznek. Szóval egyelőre eléggé feszélyez a forgalom, úgy érzem mindenki dühből vezet és látom is rajtuk, amikor durvulnak. Mindenki siet és én is próbálok, hogy ne rám üvöltözzenek és engem dudáljanak le. A lámpáknál állandóan átmegyek a sárgákon, mert a mögöttem lévő tol mint az állat.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan álljak hozzá a vezetéshez? Más autók sebességét nehezen mérem még fel, nem tudom mikor biztonságos belemenni egy szituációba. A többi résztvevőt a forgalomban pedig nagyon nehezen viselem, ez ellen mit tehetek?


2019. okt. 20. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon elég rossz a (közlekedési) kultúra, az emberek sienek, türelmetlenek, aggresszívok. Ez ellen semmit nem tudsz tenni. Próbálj meg nem figyelni a dudálókra, mutogatókra, arra figyelj, hogy biztonságosan vezess és bizonytalan kimenetelű, veszélyes helyzetekbe ne menj bele.

Ha bizonytalanabb vagy, inkább menj valamivel lassabban és a külső sávban ha van. De az se jó ha túl lassan mész, mert azzal csak idegesíted a többieket.

Mindenképpen egy gyakorlott vezetővel menj amíg nem szerzel megfelelő tapasztalatot, rutint! Ő oda tud figyelni rád, tud tanácsokat adni, rád tud szólni, hogy állj meg, hogy nézz jobbra is, stb.

2019. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de alapvetően az a baj, hogy felelőtlenül vezetsz.

Nincs veszély érzetes?

Sorozatosan keveredtél olyan helyzetekbe, amikor majdnem beléd mentek, és nem okultál belőle, idő kérdése volt, hogy meg is történik az ütközés.

Írod, hogy nem tudod felmérni a közeledő autó távolságát... mégis kihajtasz elébe.

Zavar, hogy a mögötted jövők esetleg rád dudálnak... erre az oktatómat tudnám idézni: "mögöttünk van?, kit érdekel?"

Nem megyünk ki a másik jármű elé, ha az nem biztonságos, csak azért mert valaki mögöttünk nyomja a dudát!

Sárgánál nem hirtelen kell bele állni a fékbe, ha átgondoltan lassítasz, a mögötted lévő is érzékeli hogy meg fogsz állni (ha meg nem, legyen az ő baja - de meg fog állni) Olyan esetekben kell átmenni, amikor valóban nem lehet már biztonságosan megállni.

Rakjál ki egy T betűt inkább, persze annak is vannak hátrányai, de ne a mögötted lévőknek akarj megfelelni, és na azokban keress kifogásokat, hisz amikor szét sem nézel a kereszteződés előtt, úgy hajtasz ki, ott látszódik, hogy veled vannak a gondok.

Megkockáztatom, még a jogosítvány szerzés is korai volt, a leírásodból az jön át, hogy képtelen vagy megfelelően figyelni, nincs olyan, hogy egy forgalmas kereszteződés előtt "elfelejt" körül nézni az ember.

2019. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy követsz el hibákat, figyelmetlenségeket. Valahol mindenki így kezdi. Én magam is sokszor futottam bele apró, de majdnem balesetet okozó helyzetekbe. A lényeg az, hogy tanulni kell a hibákból és nem elkövetni őket újra és újra.


Az viszont nem normális dolog, hogy belerongyolsz olyan helyzetekbe, amikről nem tdod megállapítani, hogy biztonságosak-e.


Persze, eleinte stresszes, ha jönnek mögötted, de egy valamit nem szabad elfelejteni, az "diktálja" a tempót, aki elől van, és aki mögötte, annak kell alkalmazkodni. Baleset esetén nem fogsz tudni arra hivatkozni, hogy "hát de dudáltak mögöttem" meg "toltak". Ennyi erővel kihajtasz a kamion, vnat, bármi elé, vagy elcsapod a gyalogost, mert a mögötted lévő siet?


Egyszerűen azt kell megtanulni, hogy magadért felelsz, és neked kell döntlést hozni, amit minden esetben a biztonság javára kell megírni. Ha azt látod, hogy sárga, akkor ne menj át, ha azt látod, hogy jönnek akkor ne menj ki elé. Ha a mögötted lévő neked megy, akkor az onnantól az ő hibája lesz.


Vagy amit sosem értettem, mi a f..sznak kell sietni, türelmetlenkedni hajnalban meg este? Pont akkor szeretek a legjobban vezetni, mert mehetek a magam nyugis tempójában, nyugodtan lassítok, gyorsítok, megállok, elengedek bárkit. Volt már olyan, aki hajnal 1-kor mondta, hogy nem muszáj a macisajtnál megállni, nem stop tábla, meg miegymás. Én meg mondtam, hogy én nem sietek, ráérek körbe nézni kétszer és nem azon a plus 5 percen fog múlni semmi.

2019. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg 1 hónap az még nagyon semmi, én közel egy éve vezetek, és most érzem nagyjából azt, hogy nem csinálok baromságokat és tudok több felé figyelni, előre gondolkozni, és tudat alatt is reagálni a helyzetekre.
2019. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne sűrű forgalomban bontogasd a szárnyaidat és inkább válassz olyan útvonalat és időpontot amikor kevesebben vannak az utakon és kevesebb kockázatos helyszínen haladsz át.


Ahogy előttem is írták tanulj a hibákból és néha legyen melletted tapasztalt sofőr akinek vedd figyelembe a tanácsait.

2019. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal, hogy mit akarnak tőled a többiek. A legtöbb autós legszívesebben betolná a másikat az árokba, csak azért, hogy ő 0,1 másodperccel előbb megérkezzen. Ha neked több idő kell felmérni a terepet, akkor menj lassabban és kész. A sárgánál meg állj meg.
2019. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, hogy nem olvastam el a többiek hozzászólását...


Már levezettem pár százezer km-ert és amit tudok tanácsolni az a NYUGALOM!

Ne a mögötted levővel foglalkozz hanem azzal ami előtted van!

Ne a tükröt bámuld mert az a legrosszabb!!!!!!


Friss jogsis vagy, inkább menj lassabban és biztosan mint gyorsabban és bizonytalanul.

Esetleg vegyél egy T jelzést és ragaszd rá a kocsi hátuljára. Igaz sokan lesz***ák de van aki megérti :)

2019. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogyha nem vagy biztos a dolgodban, akkor inkább mindig a biztonság irányába tévedj. Mindig a kisebb kockázattal járó lehetőséget válaszd.

Tehát ha nem vagy biztos benne, hogy beférsz a másik autó elé, akkor inkább állj meg és várd meg azt is, aki még 1 km-re van. Ha nem vagy biztos benne, hogy beférsz a parkolóhelyre, akkor inkább menj tovább és keress egy nagyobbat. Ha nem vagy biztos benne, hogy egy ívben megfordul az autó, akkor inkább csinálj helyette y-t, stb.


Én is csináltam pár balesetveszélyes helyzetet friss jogsisan, de ezekből tanultam. Ha olyan helyzet volt, aminél éreztem, hogy ez majdnem baleset lett, akkor utána a hasonló helyzetekben lassabban mentem és 100x jobban figyeltem.

2019. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!