Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabálysértési eljárásban...

Szabálysértési eljárásban engem hoztak ki vétkesnek, holott egyértelmű a dolog csak a másik fél apja vmi nagy góré.10. 000 a bírság,91. 000 az eljárás költsége amit nekem kell megfizetni 30 napon belül. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 09:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mi az a halszálka? :D
2010. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

én se tom mi az a halszálka.


amúgy az értesítésben nem indokolták, hogy miért téged hoztak ki hibásnak?

2010. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

a halszálkás parkoló általában az úttest mellett lévő felfestett parkoló ami nem merőleges az úttest szélére hanem kb.60°ot zár be. pl a link:

[link]

2010. aug. 10. 12:20
 14/17 anonim ***** válasza:

"1.Halszálkában parkolni mióta szabálytalan??? "

A halszálkára eleve nem hajthatsz rá (forgalomtól elzárt terület, nem tudom mond-e valamit). Ha nem mész rá, hogy állsz meg rajta? Odapottyansz? Vagy nem jól fogalmazod meg a halszálkát? Záróvonal(!) van körülötte és csíkos, mégsem zebra...

2. Na most akkor ez hogy is van? Ráadásul még kereszteződésben is álltál? Ugyebár van egy olyan szabály is, hogy 5m-en belül a kereszteződéstől nem szabad megállni... Ha gyalogos forgalom volt, azt rád is vonatkozik, te sem tolathatsz rá a gyalogosra. A jobbkéz szabályt meg nem tudom mire érted. Ha ő jobbra kanyarodik egyirányú útra, ott elvileg nem jön szembe senki. Ha balra kanyarodik, akkor sem értem, hogy tolatva hogyan lesz ebből jobbkéz-szabály. Rajzolj már nekünk valamit :)


Neki az autó melyik része sérült? Az oldala vagy az eleje?

2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
és te a felfestett csíkra álltál rá? tehát nem a csíkok közé?
2010. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja bocs, közben írtál :)

Nos, az nem halszálka, hanem 45°-os parkoló...

tehát te tolattál ki egy ilyenből a kereszteződéstől nem messze, ő meg onna fordult rá? A jobbkéz-szabály még mindig nem tiszta. A parkolóból kihajtásnál nincs jobbkéz-szabály. Az meg, hogy mennyire voltál kint, majdnem mindegy. Nekem egyszer hasobló helyen egy kicsi autóval a holt-térbe sikerült megállni, zöld háttérnél zöld autóval. A balső tükürben még nem, hátrafordulva és a külső tükörben már nem látszott, én beletolattam, a hibás én voltam. Pedig ott nem volt "fejes" rokon. A védett úton haladva mindig neki van elsőbbsége.

2010. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
sztem kérj valami ügyvédtől segítséget, mert ez így nagyon necces... nem tudom, én azt mondanám hogyha már 80%ig kint voltál, akkor már meg kellett volna állnia a másiknak. ugyanakkor az tény, hogy a kresz azt mondja, hogy mindig az elinduló ad elsőbbséget az úton haladónak. viszont az is igaz, hogy a másik még nem volt ott... nehéz ügy. olvasd el a kreszt, próbálj esetleg valahol hasonló ügyre rákeresni ott mit ítéltek? igaz Mo-n nincs precedens ítélkezés, de azért hátha segít valamit. Nem egyértelmű hogy Te voltál a jó!
2010. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!