Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megint megbuktam KRESZ-en....

Megint megbuktam KRESZ-en. Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Ma voltam másodszor KRESZ-vizsgán. Előszőr 3 éve,a tanfolyam után egyből, de akkor 60 ponttal nem mentem át. El is ment a kedvem az egésztől egy jó időre, de most pár hete, úgy döntöttem, azért is megcsinálom. Készültem keményen,oda-vissza csináltam az oktatóprogramot, amíg nem sikerült, ráadásul direkt olyat vettem, amiben az újítások is benne vannak. Az utolsó pár napban már mindig sikerült, minden részből felkészültem.

Ma 51 pontot értem,ami ugye 9 ponttal rosszabb,mint a 3 évvel ezelőtti eredményem.Miért nem sikerül,amikor gyakoroltam rá, készültem, szüleim,ismerőseim is segítettek a felkészülésben, mindig figyeltem, éppen milyen forgalmi helyzetben vagyunk,hogy a vizsgán tudjam hasznosítani...és ennek ellenére a statisztika szerint még annyit sem tudok,mint anno.

Tényleg nem tudom mit csináljak. Majd' szétvet a düh, a pokolba kívánom az egészet, de nagyon szeretnék már vezetni...Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok,tanácsok? Ja,és ha valaki tud mondani egy helyet,ahonnan a TÉNYLEG aktuális KRESZ-vizsga CD-t be lehetne szerezni azt is megköszönném, mert már tényleg nem tudom,hogy melyik a jó...(a régi,amilyen ma a vizsga is volt,vagy az új...igaz,egy új szabályra vonatkozó kérdést se kaptam ma...)


2010. aug. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%

talán mert a vizsga nem olyan ,h "addig csinálod" amíg nem sikerül. illetve csinálhatod de az más mint egy program.


hány éves vagy? amúgy kitartásoddal van baj.

2010. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
kresz vizsgákat kell gyakorolni amíg konstans 5-8 hibapontod lesz max! a többi meg logika. a kresz nem egy értelmetlen rendszer.
2010. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Első: 22


Második: Még hogy nem értelmetlen??? Amúgy meg,a KRESZ-re sok mindent lehet mondani,csak azt nem hogy logikus...sokan mondták,hogy az a baj, hogy logikát próbálok keresni a szabályokban...

2010. aug. 10. 16:41
 4/47 anonim ***** válasza:
63%

Ez így pénzkidobás. Ne akkor menj mikor már sikerül a programmal. Akkor menj mikor egymás után 20× hibátlanra sikerül. Akkor már talán tudsz valamit.

Mellesleg szerintem pofonegyszerű, nem akarlak bántani, de ha ennyire nem megy, akkor nem neked való a vezetés.

2010. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Azért érdekes,hogy itt úgy látszik, csak olyanok vannak, akiknek elsőre, max. másodikra sikerült...de én inkább az értve tanulás híve vagyok, nem a ,,beseggelésé."

Amúgy honnan tudod,hogy nem nekem való a vezetés? Maga a gépjárművezetés teljesen független a KRESZ-től...mivel nem a szabályoktól megy a kocsi,hanem a sofőr által.Vagy nincs igazam?:P

2010. aug. 10. 16:55
 6/47 anonim ***** válasza:
97%

nem csak a kreszt, mindent addig kell gyakorolni, míg 10-ből 10 hibátlan. Ha egy hibát ejteszz, újra megcsinálsz 10 tesztet. Ha két hibát ejtesz, akkor 20-at, ha 3-at akkor 30x újra.

Így is lesz hiba a vizsgán, mert az vizsgahelyzet. Matekból, ha így gyakorolsz, akkor megvan a hármas. Nem az ötös!

Könyöködön jöjjön ki! Addig ne menj újra, míg a könyöködön nem jön ki!Türelmetlen voltál.

2010. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ne keseregj el!! Van olyan ismerősöm aki 4x bukott a Kresz vizsgán(már orvosira is elküldték) az ötödik próbálkozásra sikerült neki..Ma már van jogsija...

Azért nem sikerült,mert lámpalázas lettél vagy pánikoltál..Menj újra a vizsgának..Ha az sem sikerül akkor menj megint..ötször lehet próbálkozni...

2010. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Vezetni minden ... tud, a fontos a balesetmentes vezetés, és ahhoz azért nem árt, ha reflexből, készség szinten tudod a szabályokat. Te jó úton vagy, de jártasság szinten. Készségre kell szert tenned, kitartás, addig kel a vasat verni, amíg meleg!!

[link]

2010. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Ja,meg amíg bírja pénzzel az ember...na meg persze türelemmel...

Úgy látszik nincs más választásom,megint le kell szurkolnom 4600 ft-ot...És főleg annak tükrében nagyon dühítő,hogy az utóbbi hetekben a szabadnapjaim a KRESZ gyakorlásával teltek el...mindenféle eredmény nélkül. És most is azt gyakorlom...

2010. aug. 10. 17:04
 10/47 anonim ***** válasza:
51%
Nézd... nekem júliusban volt vizsgám... elsőre megcsináltam 74 pontra. Viszont én elolvastam a könyvet és igyekeztem a lelki szemeim előtt lejátszani a szituációkat... Nagyon is tévedsz, hogy ha azt gondolod, hogy a szabályok nem számítanak... szerinted hogy lehet közlekedni amikor az egyenrangú utak keresztezik egymást? Vagy mikor épp nem működnek a lámpák? de csak a legegyszerűbb helyzet, amikor kihajtasz a főútra egy mellékútról. Ezek mind szabályokba vannak foglalva... a KRESZ logikus csak fel kell fogni... át kell gondolni... Nekem pl a vizsgán az volt a hibám, hogy azt hittem, hogy éjszaka a kocsin előre-hátra túlnyúló rakományt csak 40cm meghaladtával kell megjelölni. Tévedtem... mindig meg kell... Hogy miért? Mert éjszaka gyakorlatilag elveszted a térlátásod... ha nem is teljesen de nagy mértékben... Logikus... Neki kell feküdni a vizsgaprogramnak és csinálni a teszteket vizsgáztató módban... állandóan amikor csak időd engedi... nekem volt, hogy egy egész napom ezzel telt, de vizsgára magabiztosan mentem és tudtam, hogy annyi munkám van benne, hogy sikerülnie kell.
2010. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!