Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezért ugye nem én lettem...

Ezért ugye nem én lettem volna a vétkes?

Figyelt kérdés
Ma történt velem, hogy utolértem egy igencsak lassan haladó autót, (kb. 60-70el mehetett) gondoltam megelőzöm. Szaggatott vonal volt, beláttam jól, nem jött szembe senki. Már majdnem az előzött autó mellett voltam, amikor egy teherautó kikanyarodott jobb oldalról, tehát az előzött autó elé, és én elém is ezzel. Hogy ne menjek neki erőteljesen fékeztem és visszasoroltam, a teherautó pedig lehúzódott az út szélére. Szerencsére csak mi hárman voltunk az úton, amit nem is értek, mert forgalmas szakasz.

2020. nov. 19. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyenrangu kereszteződés volt, vágyóért volna valakinek elsőbbsége?
2020. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, főútra kanyarodott ki. Neki Stopja volt, szerintem nem vette észre, hogy előzök.
2020. nov. 19. 18:35
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Legfeljebb akkor marasztalhattak volna el téged, ha fékezés nélkül nekicsattansz valamelyiknek, vagy valamilyen módon beleköthettek volna a világításodba, egyébként tiszta ügy (lett volna).
2020. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Holnap vállaszolok
2020. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 qkker1 ***** válasza:
4%
Igen, te lettél volna a vétkes, útkereszteződésben tilos előzni!
2020. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: Főútvonalon szabad előzni útkereszteződésben is.
2020. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"(8) Tilos előzni:

(...)

e) * útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

(...)

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi."

[link]

2020. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem volt útkereszteződés, egy szóval sem írtam... Egy p*csás bekötőútról jött fel.
2020. nov. 19. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

"Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása."

Tehát a főútba torkolló "p*csás bekötőút" is útkereszteződés a kresz szerint.

2020. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

STOP táblánál nem kellett volna kijönnie, ha az a 60-70-el haladót is zavarhatja, ennyi.

Ha nem kanyarodott egyértelműen jobbra amikor megláttad, akkor jobb is, hogy fékeztél.

2020. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!