Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az normális hogy szeptember...

Az normális hogy szeptember 21-én meg lett a kresz vizsga, és azóta nem tudok vezetni?

Figyelt kérdés
Pedig nagyon szeretnék haladni, már az elsősegélyt is megcsináltam hogy azzal is haladjak. Sajnos bármelyik oktatót felhívtam mind lerázott majd jövőre. Most már tudom hogy idén nem lesz semmi, hisz az egyik mondta le állnak 15-en teljesen. De ha januárban se sikerül semmit intézni akkor érdemes lenne felhívni az iskola vezetőt? És mondani neki hogy iskolát váltok. Ez esetben még annyi kérdésem lenne hogy majd megpróbál rá beszélni hogy ne valtsak sulit vagy adnak végre oktatót? Szerintetek? Nyilván csak akkor váltók ha találok olyat akik vállalják hogy tud oktatót adni. Vagy tud valamit az iskola vezető tenni hogy megoldják ezt?

2020. dec. 5. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez az "adnak végre oktatót" szerintem nem így működik. Mármint, alapból ugye egyenként felhívod az összes oktatót, és ha azt mondják nem érnek rá, csak pár hónap múlva, akkor hiába szólsz az iskolavezetőnek, ő se fog többet mondani, minthogy hívd fel az oktatókat, és majd ők megmondják, hogy mikor tudsz elkezdeni vezetni. Szerintem.


Igen, januárig várj szerintem, most már értelme úgy sincs, jönnek úgy is az ünnepek, meg minden. Ha meg január elején az oktatók ugyanolyan választ adnak, mint anno, akkor válts sulit. De na, ez a "akik vállalják hogy tud oktatót adni." Ez megint az oktatóktól függ. Mármint, ugyanúgy neked fel egyenként felhívnod minden oktatót, és ott fogod meglátni, hogy ki mikor tud vállalni. De nem hiszem, hogy olyan van, hogy az iskolavezető/titkárnő/bárki megmondaná fixen, hogy "igen, xy két hét múlva tud vállalni". Az oktatókeresés a te egyéni dolgod.

2020. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes ahova en jartam, ott az iskola tulaja jelolt ki oktatot, par hetet vartam csak. Aztan nem jottem ki vele, beszeltem a iskolavezetovel h kot szeretnek (addigra kineztem valakit) es kb 2 jet mulva mar vele mentem. Heti 6 orat mentem.

Ez a neked kell keresgetni oktatot nem ertem,akkor miert vallal a suli annyi tanulot, ha nem tud oktatot biztositani

2020. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején júniusban lett meg a kresz, októberben kezdtem a vezetést. Másik oktatónál lett volna előbb hely, de én ragaszkodtam az ismerős oktatóhoz, nála meg rengetegen voltak meg nyaralni is ment, stb. Úgyhogy nem ritka, hogy ennyit kell várni, mert eléggé le vannak terhelve, és akkor se jobb a helyzet, ha már elkezded a vezetést. Én 1 héten max kétszer tudtam menni, de volt, hogy kéthetente egyszer, úgyhogy 6 hónap volt, mire összejött a 30 óra.
2020. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
januárban felhivom újra az összeset ha nem lesz változás akkor kénytelen leszek iskolát váltani. Évekig csak ne tartson már egy jogsi megszerzése. xd
2020. dec. 5. 14:27
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem normális. Én pár nappal a kresz vizsga után már kezdtem a vezetést.
2020. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az igen, ti hova jártatok?
2020. dec. 5. 17:39
 7/19 anonim válasza:
Ha januárban semmi fejlemény nem lesz akkor szerintem próbáld meg az iskolaváltást. Én a kreszt egyik nyáron csináltam meg, miután meglett ugye kerestem az oktatókat, de nem kaptam időpontot csak szeptemberre. Iskolát váltottam és kb nem telt el egy-két hét és hívtak hogy az egyik oktató tud vállalni, és hogy hétfőn mehetek is vezetni.
2020. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapot vártam, hogy vezetni kezdhessek. Tavaly volt. Híre, hamva nem volt a vírusnak, csak sikerült az egyik legnépszerűbb oktatót választani és nála hosszú várólusta volt. De nem bántam meg.
2020. dec. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6-8 hét várakozás nagyon gyakori, az igazán jó oktatókhoz még több is lehet. Kevesen vannak, de annál több a kókler, lehúzós köztük, tanuló meg sok van.

Te most még rosszabb helyzetben vagy, mert a tavaszi több hónapos leállás után még az akkor félbeszakadt képzéseket befejezőkkel is “versenyezned” kell a helyért.

Szerintem is próbálkozz januárban, az én oktatóm is engem vett fel utoljára október elején, de azt is csak azért, mert ismerős voltam, egyébként nem vállalt volna új embert már idénre. Az ok ugyanaz volt, rengetegen jöttek vissza folytatni a tavaszi vezetést, érkeztek akkor kreszvizsgázott, de nullkm-es és teljesen új tanulók is.


Amúgy az nekem is furcsa, ha egy iskolában nekem kell vadásznom oktatót. Én két helyre is jártam és ismerősi körben is minden suli kijelölt egy-egy embert a tanulókhoz és váltani is macerás volt, ugyanúgy várni kellett.

2020. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam, mint te. Nekem is kb akkor lett meg a sikeres KRESZ vizsgám, mint neked (szeptember végén). Ahogy levizsgáztam, másnap mentem be az autósiskolába, hogy a legelső szabad oktatókor jelezzenek. 1,5 hónapot kellett várnom. Ha november közepén nem hívom fel őket, akkor szerintem még mindig várhatnám a csodát. Mikor jeleztem az iskola felé, hogy hol állnak a dolgok, a recepciós lány csak annyit mondott, hogy "már az oktatónál van a kartonod". Majd az oktató számát is elkértem, mert nem volt hajlandó felhívni. Ez mindent elárul, két óra után oktatót és iskolát is váltottam. Azóta már az új oktatóval két órán is túl vagyok...
2020. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!